anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor.
Pasiunea mea e muzica (in general, cam ce se aude prin cluburi), si vreau sa devin DJ.

Cum pot face asta? Ma gandeam sa incep sa mixez prin cluburi (cred ca asa au inceput toti). Desi am doar 15 ani, am ceva experienta (varamio are un club si mixez mai des pe la el, mixing din ala old-school cu cd-playere, fara sincronizare virtuala). Problema e ca nu cred ca o sa ma angajeze nimeni nicaieri pana la 18-20 de ani. Pana atunci vreau sa ajung destul de sus, si ca sa ajungi sus ca DJ, iti trebuie in special experienta si talent. Nu vreau sa ma angajez chiar acum, la 15 ani, pentru ca la vara vreau sa ma mai antrenez... (tocmai la vara ca nu prea ma mai lasa parintii, ei nu sunt de acord cu chestia asta, si ma tot bat la cap cu evaluarea, asa ca trebuie sa ajung la liceu). Dar totusi, vara cealalta vreau sa ajung deja sa ma angajez undeva prin C de Arges sau Pitesti (stau la tara, undeva langa C de Arges)...


Aveti vreo idee cum sa fac sa ma angajez? Ca dupa aceea, mai vedem, doar inceputul e mai greu.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa ceva mix-uri si vb cu adminu de la boom-file.com ca el a mai ajutat oameni talentatiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti trebuie si ceva scoala de muzica cursuri etc.la 15 ani ai tai nu cred ca ai experienta ca sa fii deja angajat la 18 ani sau 20...