| Ooterog a întrebat:

de ce cantaretel/cantaretii in timp ce canta, canta cu ochii inchisi? Adica, de ce inchid ochii raised eyebrows?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ca să simtă muzica, să între în rol, de plăcere şi din reflex.

| pwp a răspuns:

Din cauza emotiilor probabil.

| Bondarel99 a răspuns:

Asa se relaxeaza ei, e greu sa urci notele acelea...

| foxsilver a răspuns:

In momentul in care artistul urca pe scena, sentimentele, emotiile creatoare sunt in stare PURA, sunt asemenea unui praf de aur tinut in pumn, iar daca desface degetele pulberea poate fi risipita de vant.De fapt, in acele clipe are aproape o neputinta fizica de a deschide ochii. Ca atare, sentimentele ce il inspira in timpul manifestarii lui artistice sunt cumva inchise ermetic si filtrate prin toata fiinta lui, pentru ca apoi sa ni le transmita noua in toata splendoarea unei adevarate opere de arta.

| M25M a răspuns:

Sunt doua categorii de cantareti:
Prima pentru a-si mai infrana emotiile ori pentru ca asa simt ei instinctiv, reflexiv.
Iar a doua pentru asa au vazut la primiiwinking

| pituuu a răspuns:

Pai. unii fac asta ca sa nu vada multimea de spectatori si sa aiba emotii...

| Din_Chocholata_Puffulethe_1998 a răspuns:

Deoarece asaa viseaza ce canta. Funda?