| clasical a întrebat:

Am ureche muzicala si prind repede sa cant la un intrument dar numai ca vocea este cam groasa cum pot sa imi imbunatasesc vocea sa pot sa cand ca sa am o voce de invidiat? rog un specialist sa raspunda

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Vocea nu-i OK? Sau e doar impresia ta? Treaba asta trebuie discutata cu un prof. de muzica! Poti incerca cateva dimineti sa faci vocalize si sa bei, pe stomacul gol, cate un albus de ou. Are gust bun si te ajuta si la stomac! Desfaci oul, il separi de galbenus si bei doar albusul, asa simplu! Ai grija la lichidele reci sau prea fierbinti, la cele acidulate si protejeaza-ti cat poti gatul! Mai poti canta singur prin casa melodii cunoscute; asa vocea ta se mai drege! Mult noroc!