| Insurgent a întrebat:

Am vazut niste chitari, nu stiu daca erau acustice sau clasice dar una avea 4 corzi care se vedeau destul de tare, iar celelalte corzi nu prea se vedeau... uitati http://www.youtube.com/watch?v=LhEWcnJ99bg, dar am vazut o chitara care toate cele 6 corzi se vedeau la fel, imi explicati sh mie plzz cei cu chestia asta si cum se numesc chitarile alea?

1 răspuns:
| Satisfaction a răspuns:

Nu-i diferenta intre chitari doar intre corzi...astea 2 care se vad mai putin sunt sin plastic si alealalte 4 sunt invelite in metal. poate alea pe cale le-ai vazut tu cu 6 la fel erau de otel sau asa ceva...eu de exemplu am 3 corzi invelite in metal si 3 corzi din plastic negru