| Woodenpints91 a întrebat:

Amon Amarth
http://www.youtube.com/watch?v=SS5gBIUl9pM

sau

Kalmah
http://www.youtube.com/watch?v=5LtZHlGTB88?

Ştiu că ambele trupe sunt epice şi nu aş putea să aleg niciodată doar una din ele.
Dar totuşi,sfinţii cunoscători de metale grele, ce aleg?

28 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

M-ai lovit cam nasol, sincer să spun. Melodeath, unul dintre genurile mele preferate de metal şi Amon contra Kalmah? Serios? Nah...nu prea aş avea ce să aleg, ţinând cont că-mi plac foarte mult ambele...
Să zic Amon...

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Prefer Cry Of The Black Bird, desi Kalmah astia au ceva ce-i fac sa sune mai epic.
Mai imi plac de la Amon Amarth:
http://www.youtube.com/watch?v=P3WJX1cIuY4
http://www.youtube.com/watch?v=gD5tU-5NXd4

| wforweirdo a răspuns:

Kalmah. Si AA imi plac, dar nu stiu asa multe piese de la ei. Ar fi genial sa vina ambele trupe vara viitoare. Parca Kalmah n-au mai fost niciodata in Romaniathinking

| Woodenpints91 explică (pentru wforweirdo):

Nu,Kalmah n-au mai fost. AA au venit anul trecut, în noiembrie.

| Wolfszeitt a răspuns:

Asta da întrebare grea!
Kalmah. Îi ascult de mai mult timp şi îmi plac puţiiin mai mult decât Amon Amarth.

| thegatekeeper a răspuns:

Destul de dificil de ales, insa aleg Kalmah, totusi. Parca imi plac un pic mai mult. Asta a fost prima pe care am ascultat-o de la ei si e preferata mea:
http://www.youtube.com/watch?v=cLBL8Up7dS0

| RockNbeer a răspuns:

Amon Amarth
Cat mi-am dorit sa merg la concert, eram in stare sa imi vand chitara, amplificator, tot ce aveam ca sa ajung, dar cine sa mi le cumpere? laughing

| Woodenpints91 explică (pentru RockNbeer):

Eu am fost, cu două enoriaşe de pe-aici...
Caut şi eu să-mi vând sculele, dar aceeaşi problemă, lipsă de clienţi laughing.

| RockNbeer a răspuns:

Vazusem printr-un post ca ai Harley Benton laughing, pe alea le vinzi?

| Woodenpints91 explică (pentru RockNbeer):

Da,chitările,ampu...poate scot de-o bere thinking

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns (pentru Woodenpints91):

Te lasi de chitara sau strangi banii pentru scule mai tari?

| RockNbeer a răspuns (pentru Woodenpints91):

O doza laughing, am cantat si eu pe asa ceva..as de toata jena.
Parca ar fi chitari facute pentru incepatori care nu stiu ce sa aleaga si merg pe cele mai ieftine.

| Woodenpints91 explică (pentru RockNbeer):

Păi exact atunci le-am luat şi eu, când eram începător şi habar nu aveam cum sună o chitară decentă. Acuma vreau să scap de ele şi să-mi iau ceva mai bun.

| RockNbeer a răspuns (pentru Woodenpints91):

Noroc,o sa ai nevoie sa scapi de ele laughing

| Woodenpints91 explică (pentru RockNbeer):

Găsesc eu o gâscă entuziasmată de cântatul la chitară...

Răspuns utilizator avertizat
| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Amon Amarth. Amandoua trupele sunt foarte tari dar prefer vocea lui Hegg.

| Delicacy a răspuns:

Ce muzică naşpa asculţi straight face

| Woodenpints91 explică (pentru Delicacy):

Muzica asta naşpa o ai tu acum la status thinking

| Delicacy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Deci recunoşti că e naşpa smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rahat sau rahat? Poi cred ca am sa aleg sconcs.

| BlackWings a răspuns (pentru anonim_4396):

Go home anonim, you're drunk.

| Aneurysm a răspuns:

Amon Amarth. Îmi place vocea lui Hegg mai mult. Şşi tobele.
Anyway, la OST Fest au fost, nu?

| PunkieMuff a răspuns:

Pai cred ca... Amon Amarth.

| ThatWeirdFuck a răspuns:

Amon Amarth este una din trupele mele preferate, poti sa ma pui sa aleg intre ea si aproape oricare trupa ca pe ei ii aleg. E o parere subiectiva, stiu. Am fost la concert in noiembrie si a fost cel mai bun concert la care am fost vreodata, sper sa mai vina sad

| splitt a răspuns:

Amon amarth

| EvelynneMorgoth999 a răspuns:

Chiar daca Kalmah imi place foarte mult, dintre cele doua invingatoarea mereu va fi Amon Amarth.