| miruna18 a întrebat:

Anul ăsta termin liceul, şi aş vrea să mă pun la curent dacă pot intra la conservator dacă nu am studii muzicale...am făcut de demult 3 ani de vioară după care m-am lăsat, am cîteva premii la concursuri de muzică. Aş avea posibilitate să intru la conservator?

1 răspuns:
| marykaterineganea a răspuns:

Trebuie sa ai si notiuni de teorie. Trebuie sa te mai interesezi, dar, din cate stiu eu va trebui sa dai un examen ca sa fii admisa, iar cerintele sunt mari. Daca vrei cu adevarat sa intri la Conservator, ai face bine sa te apuci de invatat.