| iHeartKpop a întrebat:

Are cineva (sau a avut cineva) de pe aici o chitara Aria AKN-15?

Daca da, ce parere aveti despre ea?

As vrea sa ma apuc de lectii de chitara la vara si mie mi se pare destul de draguta chitara...nu-s experta, dimpotriva, sunt incepatoare asa ca as vrea niste sfaturi.

Daca nu e buna chitara aia, ce fel de chitare clasice imi recomandati?

Nu vreau sa fie prea scumpe...maxim 500 RON daca se poate

2 răspunsuri:
| EnterSandman a răspuns:

Lafel cum am mai zis...nu sta nimeni sa ati explice tie cum suna chitara aia.cel mai bine mergi si o testezi...ca sa ati poti face o parere

| DarkSinAngel a răspuns:

Chitara nu se alege dupa aspect. Roaga pe cineva care cunoaste sa mearga cu tine. Asta este metoda recomandata de mine. Cei de la magazin, te vor intreba in primul rand de ce suma de bani dispui. In felul acesta vor sti ce sa iti recomande: Ce e mai scump. Interesul lor e sa isi vanda marfa, nicidecum sa iti intinda tie pe tava cea mai buna chitara. Mergi cu cineva care cunoaste. Din ce oras esti?