| anonim_4396 a întrebat:

"Artistii" din Romania scot numai muzica house? laughing
Cum au vazut si ei ca merge, gata au dat-o numai pe asa ceva.
In prezent Romania sufera in domeniul muzicii, fiind dominata de anti-talente.

9 răspunsuri:
| VladyCristian a răspuns:

Cam asa ceva. laughing Sunt multi afoni si multe parasute in muzica romaneasca. Exista totusi doua trupe care sunt recunoscute si pe plan international iar muzica lor suna f bine \dancing
- Play&Win
- DeepCentral

astea sunt singurele trupe de valoare din romania

| deejayra a răspuns:

Majoritatea romanilor nu cunosc muzica de calitate si de aceea acest fenomen prinde bine in Romania. Sper ca peste cativa ani vor aparea niste artisti care sa isi dedice mai mult timp si suflet pentru muzica, deocamdata am observat ca melodiile oricarui artist seamana foarte mult intre ele, sunt scoase intr-un timp scurt doar pentru bani(dar nu rezista mai mult de 6 luni pana sa fie uitate)
Melodiile romanesti sunt placute la auz, dar nu simt nimic cand le ascult

| KaKa_2508 a răspuns:

@themarker ai uitat de
Akcent
Fly project

| mihaa a răspuns:

Maryus, ai uitat de manelistiibig grin

| just|breathe a răspuns:

Avem impresia noi dar nu e asa.Ni-se pare ca toti fac si canta numai muzica house, dar de fapt sunt si alti artisti care compun muzica si chiar de calitate, dar nu sunt promovati.Aceia sunt adevaratii artisti, dar fiindca ei nu fac muzica comerciala, nu li-se da importanta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu au nevoie de nicio aptitudine, niciun talent pentru muzica aia. Si e usor sa tinda toti spre ea. Da, e obositor sa auzi numai melodii cu acelasi loop. La Inna daca asculti 3 piese le-ai ascultat pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta este. Avem talente mari, dar din pacate. lumea este mult prea mare si inghesuita pentru ele.

| mickeye a răspuns:

Artiștii din românia sunt de fapt niște gherțoi parveniți. uitați-vă la figurile poponarilor de la Narcotic Sound,Deepside deejays.
Și mie mi se pare ciudat că pseudoartiștii de la noi scot numai dejecții house de parcă n-ar mai exista și alte genuri muzicale.
Dar crede-mă,că e o conspirație jidănească. Adică evreii care conduc lumea vor ca românii să fie cât mai tâmpiți,așa se explică faptul că la noi există mii de.să le zicem,artiști care fac muzică house(de fapt,asta e popcorn infect, nu house).De fapt, muzica house străină nu e rea deloc.
În caz că nu v-ați dat seama, deși par inofensive, melodiile astea tâmpesc.Românii au fost spălați pe creier de manelele astea deghizate în house cunoscute sub numele de popcorn.
DEEPSIDE Deejays,Alex Mica,Fly project,Inna,Alexandra Stan, Dya, Ruby, Dony, Amna..toate hiturile românești sună la fel, au același beat plictisitor și enervant.
Hiturile autohtone mă zgâtie pe creier.
Din păcate, numai cocalarii și țăranii inculți ascultă muzică d-asta.și ăștia sunt mulți.

| kluen a răspuns:

Mai deci daca pe unu care canta techno sau na... si un beatboxer i-ai pune sa cante beatboxerul ar canta de 2x mai mult de o gramada de ori mai bine si altele de exemplu cautati pe youtube : Beardyman : link http://www.youtube.com/watch?v=vqjZ0CBgmUk si mai sunt altele cautati Beardyman - Kendal Calling