| olteanu_9000 a întrebat:

As vrea sa stiu cui apartin versurile melodiei Domnisoara, domnisoara interpretata de formatia Savoy?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sincer, am cautat pe Google, pentru ca aveam impresia ca sunt de Minulescu.
Dar nu: se pare (zice Gogu) ca sunt chiar ale lui Marian Nistor.

http://www.versuri.ro/......soara.html

| ionut1980 a răspuns:

Versurile apartin lui Corneliu Vadim Tudor.Sigur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu, versurile sunt ale unuia care afost arestat pentru ca s-a indragostit de zoe ceausescu!
daca esti atent la versuri ai sa le intelegi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Versurile la melodia Domnisoara, Domnisoara apartin lui Corneliu Vadim Tudor, poate viitor presedinte sa ne scape dracu de capusele astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corneliu vadim tudor

| fieger a răspuns:

Versurile sunt ale poetului si eseistului gorjean Ion Lotreanu.A decedat prin 1985.La un spectacol tinut de Savoy prin anii 1978-79, Marian Nistor a rostit numele poetului Ion Lotreanu la gradina de vara din Neptun unde se tinea spectacolul. Sper ca v-a fost de folos.

| Cucean_Nelu_1958 a răspuns:

Versurile apartin poetului Ioan Lotreanu.