| maryan_5776 a întrebat:

Avand in vedere ca ei au schimbat muzica i-au dat cu curs propiu cine credeti ca a fost cel mai determinant in istoia muzicii? Incepand cu artisti solo Elvis Presly, Michael Jackson, Freddie Mercury, si continuand cu trupe ca Pink Floyd Led, Zeppelin, The Beatles

Răspuns Câştigător
| amfetamina a răspuns:

Freddie Mercur, The Beatles si Michael Jacksonbig grin

14 răspunsuri:
| crisS a răspuns:

Michael Jackson & The Beatles

auran
| auran a răspuns:

Mai este greu...ai pus numai nume mari ...eu as zice Elvis si Zeppelin... dar, stii cum este fiecare are propria parere

| ing. a răspuns:

M ichael Jacksonlove struck

| Kandy a răspuns:

Elvis Presley, Freddie Mercury si... cel mai bun la final: Michael Jacksonlove strucklove strucklove struckcine altcineva? Eu cred ca ei au avut foarte multe de spus in istoria muzicii (mai ales M. J. care a creat un nou stil de danslove struck)

nony
| nony a răspuns:

Eminem... a revolutionat Rapul american?

| Sabwy a răspuns:

Toti au fost buni. dar Michael era cel mai bun...:X:X deci. Michael Jackson!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Fiecare are un stil de muzica propriu. De exemplu inainte de Elvis a fost Johnny Cash cu acelasi stil de muzica, numai ca acesta din urma s-a lasat de droguri, s-a casatorit, nu a avut parte de o moarte misterioasa etc.
Da, au schimbat muzica, dar nu poti face o salata din ei si sa pui o salsa sa ii combini. Fiecare are perioada sa, cu stilul sau. Si ei sunt originalii: restul care isi bat joc, parodiaza si fac bani de pe asta sunt fix zero pentru ca ei, ca talent si inovatie, nu aduc nimic. Si nu au parte de respectul publicului.

| cristi27 a răspuns:

Toti au schimbat-o, numele care le-ai mentionat tu sunt toti legende, fiecare a avut contributia lui, este f greu sa faci comparatii intre ei

| dudu_4306 a răspuns:

Nicolae Guta a schimbat muzica, i-a dat un curs propriu, el a reusit sa transforme muzica grecilor si a altor natiuni in 2kt.

| kayan a răspuns:

Din cei enumerati de tine, cei mai mari ar fi Elvis si The Beatles...
in plus, ar mai fi Bob Marley...

| mikki a răspuns:

Michael Jackson:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elvis Presley, Frank Sinatra... Led Zeppelin, of course...Metallica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Beatles. clar. apoi Michael Jackson love struck

| yoo20 a răspuns:

Pentru mine cel mai determinant in muzica a fost 2pac