| Alexandru_7007 a întrebat:

Aveţi idee ce notă îţi trebuie la bac pentru a intra la conservator? Sunt a 11 a ( am trecut ) insa, sunt la arte la canto si pian, si-as dori doar daca au unii de-aici experienta ce nota iti trebuie la bac, sa intri la conservator? Multumesc! happy

1 răspuns:
| Ecea a răspuns:

Nu conteaza foarte mult nota de la bac.
La conservator oricum se intra cu examen(teorie solfegiu dicteu si instrument sau canto) nu cred ca poti intra si pian si canto.
In functie de nota primita acolo intri sau nu.
Dar asta o sa iti explice profesorul, ai nevoie de niste partituri speciale pentru conservator destul de grele, nu te poti prezenta cu orice. o sa ai putin de munca.
Bafta.