| SweetEscape a întrebat:

Aveti rockeri prin liceu? Ce parere aveti despre ei? Cum se comporta si se imbraca?big grin

10 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Nu prea mulţi... şi, toată lumea e condamnată la uniforme, aşa că nu prea distingi un rocker de un houser, poate doar prin părul lung, şi nu toţi băieţii îl au. Doar când vorbeşti cu cineva, vezi cum e...

| wforweirdo a răspuns:

Mie nu imi place cand lumea zice ca sunt "rockerita",deci nici eu nu le spun alora rockeri,dar fie. Da,sunt cativa. Pai ce parere sa am,pe majoritatea ii cunosc,dar sunt si unii cu care n-am vorbit niciodata. Se imbraca normal(din punctul meu de vedere, pentru ca in zilele astea daca te iei dupa multime, vei vedea cat de penali sunt), si, toti au macar un tricou cu trupa.

| JustMusic a răspuns:

Am, la scoala se imbraca in uniforma ca nu au de ales, dar sunt super de treaba niste oameni carora nu le e frica de cine sunt ei.
Sunt destui unii si-au facut si o trupa care a cantat la balul bobocilor si au fost super.Din cauza uniformei nu pre faci diferenta cine e rocker si cine asculta lt gen, dar majoritatea rokerilor nu ii critica pe ceilati ca asculta alt gen.

| LastNight1324235436 a răspuns:

Fac parte din ei.Nu suntem foarte multi, dar ne descurcam.Ne am format un grup al nostru si nu ne pasa de ceea ce zic ceilalti despre noi.Nu poti sa caracterizezi felul in care se imbraca un rocker.Fiecare are stilul lui.Parerile sunt impartite la noi in liceu.Uni nu ne suporta doar pentru faptul ca suntem diferiti de ei...altii nu ne baga in seama iar altii sunt destul d e prietenosi.Tu esti rocker/ita? sau esti intr un liceu in care sunt multi rockeri si vrei sa afli mai multe?

| Delicacy a răspuns:

Mai puţin mă interesează aspectul acesta, eu mă duc la şcoală să învăţ, nu să mă uit după pletoşi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne comportam normal.
Baietii au parul lung. Si unul "bate toba" pe banca mereu, ca un tic nervos. Se pricepe. Mai e unul care canta la chitara. Fetele vorbesc foarte mult despre muzica. Stau uneori si ma intreb daca au si altceva in comun. Am destui in clasa, dar si in restul liceului.
Eu, ei bine eu, in afara de faptul ca ma imbrac mult in negru imi tin preferintele muzicale pentru mine.
La noi in liceu nu prea se critica oamenii dupa genul pe care il asculta. Si rockeri sunt destul de sociabili si cu ceilalti.
Exceptie eu, care nu-s sociabila nici cu ei. Dar nu muzica pe care o ascult e de vina.
De ce ne intrebi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Da, am destul de mulţi, majoritatea fac parte din trupe locale, erau câţiva şi cu plete.
Cum să fie, de treabă.

| Aneurysm a răspuns:

Sunt incredibil de treabă tipii ăia. N-au plete d-alea pân' la brâu, dar sunt creţi şi se îmbracă în negru. Sau culori închise. Îmi place să stau cu ei, păcat că se întâmplă rar :/

| SkizoMetal a răspuns:

Avem destui. Chiar azi am trecut pe lângă unu, care avea plete.