| resident a întrebat:

Buna 2 intrebari am si eu pentru cei ce gusta versurile adevarate si cei ce simt realitatea. De ce cei de la trupa Parazitii sunt mereu cenzurati la tv? un motiv clar s-ar gasi limbajul vulgar. a 2a intrebare e de ce cuvantul pe. nici pe net nu pot sa pronunt dar pentru cei care ati gustat-o stiti despre ce vorbesc probabil si pentru cei ce nu ati gustat-o e timpde ce e cenzurat? stiu ca cei de la 2 pac injurau la fel in vremurile lor de gratie si nu au fost cenzurati. vreau sa ascultati melodia asta http://www.youtube.com/watch?v=qsP_2jKMoB4&feature=relat ed sa imi ziceti ca exemplu e un mod de a educa tinerii? prin versurile lor

Răspuns Câştigător
| zuly a răspuns:

Parazitii sunt unii dintre cei mai mari filozofi romani in viata.
Sunt cenzurati de media pentru ca sunt "prea grei".

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Muzica de strada este vulgara insa in acelasi timp educationala prin realismul ei. Cuvintele vulgare din melodiile lor sunt folosite zilnic de majoritatea. Nu trebuie sa fim penibili ca toti la un moment dat mai scoatem cate o,, vorba de duh ". Zuly are dreptate. Parazitii sunt niste filozofi. Dupa cum filozofii sunt apreciati cu adevarat peste ani asa si ei vor fi apreciati si de acei snobi extra educati vai doamne. Va dau doar cateva exemple de melodii ale trupei Parazitii care demonstreaza valoarea acestei trupe peste alte trupe gen de strada si chiar formatii apartinand altor genuri muzicale. Ascutlati Mari romani : http://www.youtube.com/watch?v=MNKInZjliLU sau Instigare la cultura : http://www.youtube.com/watch?v=forhZgcyl0w&feature=related. Orice ar spune unii Parazitii e si va fi o trupa de o valoare incontestabila cu o mare putere educationala, chiar daca e prost receptionata.

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu cred ca se poate numi muzica ceea ce fac Parazitii.mai degraba versuri... daca nu ar folosi cuvinte vulgare poate ar avea mai multi sustinatori...pe mine unul ma scarbesc ei...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu imi place limbajul lor.

| Klara a răspuns:

Ii ador pe Paraziti, sunt geniali:X
Si, oricum, cuvintele astea sunt mult prea uzuale, ar trebui trecute in DEX, ca sa nu mai fie ascunse si cenzurate.
Nu am absolut nimic contra parazitilor si versurilor lor.happy

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Pai intr-un fel ''scuipa realitatea in rime''...nu numai ei mai sunt spike, ombladon, guess who,''nane'', puya[spre comercial], bitza, .anyway nu sunt multi...pentru ca nu prea pot sa traiasca din muzica...si da, e un mod de ai educa .ati zice mai dur dar prietene viata e dura si ei iti transmit anumite mesaje direct si fata... faptul ca sunt cenzurati-parintii in special, nu vor ca copii lor sa aiba un limbaj ca al lor;[de asta e si cna-ul care e tot ceva de genu''], .sau sa se imbrace sau chestii de genu.nu prea ii considera un exemplu si de asta sunt macar cenzurati, ca si asa, abia apar pe la tv. oricum:respect pentru cei care fac treaba asta si o fac BINE!

| Justmeee a răspuns:

Ma nu stiu ce sa-ti spun... mie imi plac parazitii/...si prin unele melodii cred ca poti invata ceva sau macar intelegi ceva...versurile pe care le canta parazitii sunt realitate curata...asa e viata noastrabig grin

| nimenialtu_4198 a răspuns:

Se zice despre ei ca nu`i muzica ceea ce fac, sunt doar injuraturi laughing...pai ma retardule daca ai putea sa descifrezi mesaju` ala ascuns d p injuraturi ti-ai da si u seama unde, cum si dc draq faci umbra pamantului!