| Panda10213 a întrebat:

Am 14 ani si pot canta orice gen de muzica. As vrea sa ma lasez in muzica. Vreau sa fiu cunoscuta. Ce as putea sa fac?

11 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Du-te la un concurs de genul x factor sau vocea romaniei. bafta

| drogh a răspuns:

Ca sa te faci cunoscuta in muzica trebuie sa te duci la o casa de discuri sau la un radio,ceea ce inseamna ca, o sa insemne niste bani nu gluma. Apoi, poti sa te inregistrezi si sa tragi totul pe un CD, si sa il dai directorului unui club sau discoteca daca vrei sa canti acolo. In caz de doresti ceva mai inalt, inscrie-te la,, Romanii au talent''; sau,, Vocea Romaniei''.

| DaReZon a răspuns:

Depinde. Daca ai o voce superba si chiar ai tu incredere, poti incepe pur si simplu cu niste cantece banale in orasul tau. Vorbesti cu proful tau de muzica si el te va lua la evenimente sa canti (asa a inceput fiecare muzicant). Iar apoi te mai antrenezi si cand vei deveni mare te poti duce spre exemplu la "Voceea Romaniei". De acolo, cei care au fost buni, au iesit intr-o cariera din asta, si au fost primiti in formatii cu propriile lor concerte in tara. Good luck.

| RichardCezar a răspuns:

Daca poti sa faci deathgrowl fa o trupa death metal.

Răspuns utilizator avertizat
| Raggy a răspuns:

-ai putea sa mergi la X Factor (a inceput deja, am vazut la Palatul Copiilor) de ce nu?
-inregistreaza-te cantand si pune filmuletele pe YouTube, etc.
-poti intra in corul scolii (daca aveti asa ceva. la noi ne-a ascultat prfesoara pe toti pentru. cor sad )

| Panda10213 explică (pentru Raggy):

Cu ce m-ar ajuta daca as pune filmulete cu mine pe YouTube?

| Raggy a răspuns (pentru Panda10213):

Multi au fost descoperiti pentru. ca au pus pe YouTube filmulete cu ei cantand

| BunnyRabbit a răspuns:

Nu cred ca e graba asa mare... Ti se urca faima la cap. Dar totusi cred ca ar trebui sa continui cu canto-ul inca ceva timp si sa te apuci sa scrii cantece. Doar nu o sa canti Cover-uri tot timpul iar apoi poti posta filmulete pe youtube cu tine cantand si pe Fb si sa le dai Share ca sa vada mai multa lume... Dar desigur cand ai destula incredere te poti duce la un concurs muzical

| Cronen a răspuns:

Pai, un prim lucru' ar fi sa vorbesti cu parintii tai despre asta.
Daca acestea nu sunt de acord cu cantatul, poti sa te duci la proful(a) tau(a) de muzica si sa vorbesti despre asta.

| Panda10213 explică (pentru Cronen):

Parintii mie stiu deja despre asta.Sunt la canto dar cant doar la Casa de Cultura din orasul meu. Nu inseamna nimic...