| RexonaOnOff a întrebat:

Am 15 ani si imi doresc foarte mult sa imi fac o cariera in muzica. Vreau sa incep sa iau lectii de canto in vacanta de vara, pentru ca pe viitor sa merg la Conservator. Din pacate nu pot merge la un liceu de muzica din Iasi pentru ca singurul liceu e Octav Bancila. s-au dat probele deja si sunt foarte multi tigani si cocalari pe acolo.
Sper sa va "irositi" putin din timpul vostru pentru a ma ajuta. Am trac. Nu vreau sa ma fac de rusine cu tracul meu cand voi merge sa fac cursuri de canto. Cum pot scapa de el? :'(

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Tracul ca tracul, dar ai voce? Ce fel de voce ai? Ai observat probabil cate persoane cu voci comune exista la ora actuala daca te mai uiti pe la televizor.Sunt foarte multe, care nu ajung nicaieri.Domeniul muzical a ajuns sa fie un domeniu destul de greu.Mergi la cineva autorizat care iti poate spune sigur daca ai putea ajunge undeva in acest domeniu.Nu parinti sau prieteni, pentru ca ei vor fi mereu subiectivi cu tine.Este un vis frumos, insa trebuie sa fii si sigura ca ai cu ce sa-l indeplinesti.