| NuConteazaCnSunt a întrebat:

Am niste probleme in familie, mama si tata se cearta din bani, vreau si eu niste melodii despre asta rap daca se poate. va rog, trebuie sa ma descarc si muzica e cel mai bun medicament.
Multumesc.

3 răspunsuri:
| fearlessss a răspuns:

Sau Haarp Cord - Dezradacini, Nimeni Altu- Pun pariu

| Nitroblast a răspuns:

Sa te descarci? Hmmmm...

Daca vorbim la modul linistire, ce au zis cei de deasupra mea e f. ok. Recomand sa asculti cap-coada albumele "Clipa schimbarii" sau "Identitate" al lui Cedry2k, "Marea Evadare" a lui Sisu, "Vremurile din urma" sau "Ziua 1" de la Haarp Cord, "o sa iti placa" al lui raku, "Catharsis" al lui Carbon, "Muzica Ascunsa" a lui Underman...

Daca vorbim la modul "inlocuirea necazului cu agitatie", atunci pentru tine sunt urmatoarele: "Dificultati tehnice" si "Secretul din atom" de la CTC, "Alchimia Veninului", "Poezie Balistica","Cuvintecevindeca" si "Romania furata" ale lui Cedry2k, "Imperiul Lianelor" de la Kazi Ploae si Specii, "Adio 47 omul vechi" si "Dragos V'o da" de la Dragonu, "John Connor" si "Sustain'Ability" ale lui gAZAh (astea sunt albume de instrumentale cu ceva colaborari cu rapperi, destule as putea spune), "Mecanismul de modificare a mintii umane" de la SDST, "2012" de la 2012, "Eroism neautorizat" al lui Underman, "De la zei la cimpanzei" al lui Chimie (aici mai degraba "sound-ul" e mai dark decat versurile), "Reactii adverse" al lui Carbon...

| AssassinXD a răspuns:

Ai putea sa incerci de la Cedry2k "Schimbari de Valori" sau ceva care e mai mult patriotica(dar are legatura si cu banii) ai putea incerca Cedry2k ft. Jianu "Sangele din Tricolor"