| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o intrebare
am citit undeva
va rog nu radeti
este adevarat ca talentul te nasty cu el dar,
il si poti dobandi in timp?
de ex vocea
de fapt eu chiar cu vocea lucrez
pentru ca vreau sa fiu cantaret si eu exersez si incerc sa urc deoarece simt ca acest vis(sa cant) este legat de mine si nu pot renunta la el nicicum, imi doresc foarte mult sa devin cantaret
acum daca intrebarea mea a fost stupida va rog sa ma scuzati

5 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Nu nu a fost deloc stupida.treaba este cam asa este.ca un talent cum este vocea te nasti cu el. facand abstractie de la cantaretii nostri care prelucreaza de 1000 de ori vocea
sunt altii care se nasc sa fie oameni de afaceri sau persoane importante.au un coeficient de inteligenta ridicata.prinde mai repede la cap.mult succes cu visul tau.si sa nu uiti de noi cand o sa devii vedetawinking

| Zenithf a răspuns:

Am mai auzit si eu ceva de genul asta. Ca 10% este talent si 90% munca. Si cred ca este adevarat. Daca vrei sa devii cantaret nu cred ca nu ai ureche muzicala, si vocea poti sa o perfectionezi, ia ore de canto, poate intrii si intr-un cor si cu munca se poate obtine ceea ce vrei. Sora mea este cantareata si o voi intreba mai multe. De unde esti? trimite-mi un mesaj.

| beatleman a răspuns:

Uite un exemplu cu voce din nastere :Sir Paul Mcartney.Parintii lui ziceau ca el canta la 5 ani dupa poezii si texte...Si ce a ajuns acel copil, printre cele mai mari vedete ale secolului 20 si 21.Succes! Iti doresc o cariera de succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BUNA! cu talentul te poti si naste dar se dobandesc si in timp vrei sa te faci cantaret? du-te si fa canto in ca-ti va ani vei canta ca un profesionist garantez! maria

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna Cris

Si eu imi doresc de mica asta de la 11 ani tot exersez si acum am 13 pot spune ca am facut progrese... inainte imi era oarekum rusine sa cant in fata la cineva. cantam doar in camera la mine dar acum in clasa a 6 am avut o petrecere la sfarsit de ani(sunt plecat in alta tara) si am cantat la banchet impreuna cu o prietena la inceput mi-a fost foarte rusine dar cu timpul m-am obisnuit.
pot spune ca nah te nasti si cu talentul asta dar mai bine zis trebuie sa lucrezi. iti doresc succes si tie. sa ti se implineasca visul. eu am tot timpul inainte! si tu la fel! sper ca te-am fost oarecum de ajutor!