| SoyLunaV222 a întrebat:

Buna am o intrebare, cum pot compune o melodie? Dau fundita ☺

Răspuns Câştigător
| Softe a răspuns:

Iti recomand sa faci o melodie despre viata ta:
-amintiri
-momente frumoase
-momente jenante
-ce iti doresti sa faci in viata sau ce ti-ai fi dorit

Pornind de la aceste puncte de reper vei reusii.

3 răspunsuri:
| BiliutaAdelina a răspuns:

Imagineaza-ti o lume frumoasa asa cum o vrei tu, dupa care scrieti ideile pe o foaie.Incearca pentru prima oara sa te gandesti la melodia ta preferat si negativul sa fie al ei. Trebuie sa:
-ai masura buna(numara silabele din versuri)si sa nu difere foarte mult;
-sa rimeze dar de preferat nu toate sa rimeze una cu cealalta;
-sa fii linistit;
-sa ai 2 sau 3 strofe:
-sa ai un refren care sa iti placa si sa nu te saturi de el;
-sa pui pe cineva sa te asculte;
-sa ne spui cum a iesit. :]
Funda?

| Dumitru_Nicoleta_1973_sduV a răspuns:

Trebuie sa fi linistita si relaxata sper ca te-am ajutat!=)

| Ahem a răspuns:

Gândindu-te la ceva frumos ce s-a întamplat.