| nicolae26 a întrebat:

as vrea sa imi achizitionez un Harley Benton - HBD120CEBK si vreau sa stiu o parere... stiu ca unii nu au o parere prea buna desprea acesta chitara dar eu sunt incepator si vreau sa stiu daca se poate sau nu canta pe asa ceva? conteaza chiatara sau sa stii sa canti?

4 răspunsuri:
| TomoeSan247 a răspuns:

Conteaza si chitara daca vrei sa sune bine o piesa happy Eu ti'as recomanda un Fender Squire. Tot pentru incepatori. Cred ca e cu putin mai scumpa de cat Harley, dar suna considerabil mai bine si e mult mai de calitate happy.

| RockNbeer a răspuns:

Nu,nu sunt bune, nu recomand chitarile de la firmele care vand fake-uri.
Tine o electro-acustica mai in regula.
http://mcmusic.ro/......n-15e.html

| Wøodenpints a răspuns:

Harley Benton sunt nişte chitări foarte bune. Adică, sunt bune dacă vrei să tai ceapa pe ele, să să desenezi cu carioci sau să loveşti pe cineva cu intenţia ce a-i sparge capul. Sunt bune cam la orice, în afară de cântat.

Sfatul meu ar fi să te orientezi spre altceva, dar nu HB sau alte firme de genul. De banii ăia îţi iei un Fender de toată frumuseţea:
http://www.magazinuldemuzica.ro/Fender-Squier-SA-105-BK-_-58003.html

| ピンク a răspuns:

Exact cu chitara de aceasta am inceput si eu laughing E foarte buna pentru incepatori. Si da, conteaza putin si chitara, dar mai mul conteaza cum stii sa canti.