| Vero1996 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu mai multe informatii despre Kesha. Dar nu de pe Wikipedia sau din astea care nu da detalii foarte consistente...

Cel mai bun raspuns funda

Răspuns Câştigător
| sallysirop a răspuns:

Kesha este o cantareata americana, care a reusit de curand sa-si impuna numele pe piata muzicala.

Vedeta a recunoscut că este o persoană foarte răzbunătoare şi nu se dă în lături de la a-i "atenţiona" pe cei care au călcat-o pe bătături.

"Când îmi plimb câinii, strâng toate excrementele în pungi enorme. După aceea le împachetez frumos în ambalaje de Crăciun şi le trimit oamenilor. Asta mă face să mă simt mai bine", a mărturisit Kesha.

De asemenea blondina compune piese pentru persoanele care o enervează sau care i-au făcut ceva rău: "E ca o terapie. La un moment dat, o nenorocită mi-a furat maşina aşa că am compus o melodie intitulată «'Backstabber» (înjunghiată pe la spate). Când vedem cum mii de oameni cântau piesa odată cu mine eram în culmea fericirii şi ziceam «'Jeanie (cea care a furat maşina) să te ia dracu’. Te-ai pus cu cine nu trebuia», a mai completat cântăreaţa

Desi lupta sa devina cunoscuta inca din 2005, ea a ajuns la urechile publicului larg abia in 2009, cu ajutorul lui Flo Rida, cu care a colaborat la piesa `Right Round`. - Colaborare cu un cantaret consacrat.

Dupa duetul cu Flo Rida, Kesha a lansat un prim single solo - `Tik Tok`.

Dupa modelul Katy Perry (s-a impus cu single-ul `I Kissed a Girl`, in care `se lauda` ca a sarutat o fata si i-a placut), Kesha se faleste in `Tik Tok` ca isi spala dintii cu Jack Daniels si ca-i plac `baietii` care arata ca Mick Jagger - Single cu versuri controversate.

`Tik Tok` a ajuns nr 1 in 5 tari, iar albumul `Animal` - iesit pe piata la inceputul lui 2010 - a debutat pe locul 1 in clasamentele din Statele Unite si Canada.

Promitator. Pentru a se mentine in atentia publicului, Kesha a recurs la o metoda pe care mai multe vedete o folosesc: declaratii ciudate.

Ea a declarat recent intr-un interviu ca este convinsa ca e bantuita si ca... are instincte de animal.

Kesha si Fantoma

`Unul dintre motivele pentru care am plecta din casa in acre locuiam a fost faptul ca era bantuita. Era alaturi de casa lui Jim Morrison si am cam fost data peste cap de energia de acolo`, a declarat Kesha

Cantareata a mai spus ca in prezent nu are o casa, dar ca este in cautarea uneia. Ii e cam greu, insa, sa gaseasca deoarece:

`Vreau sa ma asigur ca nu e bantuita. Si nu spun asta doar pentru a atrage atentia - `Oh, sunt o vedeta pop nebuna, sunt bantuita!` - de fapt, aproape in fiecare noapte am niste vise ciudate cu aceeasi fantoma, care-mi apare in fata, ma stranguleaza, ma izbeste, ma impinge, sau pus si simplu sta prin preajma`, a explicat ea.

Kesha si instinctele de animal

`Am instincte de animal – de aceea mi-am si numit albumul Animal`, a declarat Kesha.

`Fac scuba diving, mountain biking si merg des in campinguri pentru a vedea animale. Am mers chiar si la Amazon in speranta de a vedea jaguari. Am o obsesie pentru documentarele despre animale. Sunt singurele emisiuni tv la care ma uit`, a mai spus Kesha.

Kesha & Katy Perry

Vi se pare ca povestea Keshei seamna cam mult cu cea a lui Katy Perry? Ei bine, daca da, nici nu-i de mirare. Cele doua sunt amice inca de pe cand erau doar aspirante la statutul de vedete pop.

Mai mult de atat (si sunt aproape sigura ca nu v-ati prins!), Kesha apare in videoclipul `I Kissed a Girl` al lui Katy Perry.

Ea nu a primit, insa, un rol care sa o puna in lumina, deoarece scopul clipului era sa o evidentieze pe amica sa Katy.

6 răspunsuri:
| UtilizatorTotiPentruUnu a răspuns:

Http://www.realitatea.net/......13720.html

O MAI PLACETI ATAT DE MULT?!?!
funda? mcar vot?

| Brotacel a răspuns:

Buna!

-Nume: Kesha Rose Sebert
-Data si locul nasterii: 1 martie 1987, L. A., California, SUA
-Gen de muzica: electropop, dance, pop
-Ocupatie: cantareata
-Instrumente: Vocal si chitara
-Adresa de web: www.keshasparty.com

Pa, pa.

| DeeVee a răspuns:

Hmm. am auzit un zvon cum ca ar locuii intr'un camin... si ink ceva :p poate te ajuta

http://www.libertatea.ro/......91870.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca Kesha e nascuta pe 1 martie 1987 si ca piesa ei cea mai populara este "tik tok"... Sper sa te ajute.