| GabiGabrielle a întrebat:

Bunahappy! Ce materii vor fii pe clasa a-VlI-a(sunt foarte curioasa)?

Răspuns Câştigător
| Sill a răspuns:

Pe langa clasa a-VI-a va fi chimie si Educatie Civica

11 răspunsuri:
| Nicolelenaa a răspuns:

A 7a plus latina

| Nicolelenaa a răspuns:

A scuze am inteles a 8 a
pe a 7a va fi a 6a plus chimie...

| ELD a răspuns:

Tot ce faci in clasa a6a + chimia si daca nu faci cultura civica se mai adauga si aiahappy bafta:*

| aиdяaaa●• a răspuns:

Toate materiile pe care le-ai avut pana acum+CHIMIE si CULTURA CIVICAwinking

| iamaprincess a răspuns:

Romana
engleza
franceza
mate
fizica
zhimie
biologie
istorie
geografie
civica
religie
desen
muzica
tehno
eu acu' am terminat a 7-a:X
succes!
fundita?

| Shuellen a răspuns:

Poy ai 2 materii noibig grinChimie si Cultura Civica:Xlaughing in plus la biologie ve-ti avea lectii despre corpul umanbig grinnu ca anul trecut despre animale.:Xstai fara probleme ca e usoara chimia si cultura civicahappy

| Deeeia a răspuns:

1. Romana

2. Engleza

3. Franceza

4. Optional

5. Matematica

6. Fizica

7. Chimie

8. Biologie

9. Cultura civica

10. Istorie

11. Religie

12. Geografie

13. Desen

14. Muzica

15. Sport

16. Educatie tehnologica

Succes in clasa a VII-a... happy

| gagaangel a răspuns:

Buna
intra 7 vei avea chimie, civica, biologie(la care vei face anatomia corpului uman), franceza si engleza, tehnologie si cam atat si cu cele pe care le ai acum
bafta intra 7:X:X:X

| ...:::are a princess in a big world:::... a răspuns:

Va fi civica, chimia, romana, matematica, engleza, franceza, istoria, muzica, desen, informatica, fizica, biologieshi cam atat succes in noul am scoloar :*

| OnStreet a răspuns:

Uita-te in carnetu de note o sa vezi acolo materile happy

| Andra_5616 a răspuns:

Vor mai fii doua materii in plus...Chimie si Ed. civica