| dعα a întrebat:

Ce puteti sa imi spuneti despre Mika? Adica relatii albumuri noi etc.cine imi scrie cele mai multe informatii primeste fundawinking

Răspuns Câştigător
| AG a răspuns:

Ai aici pagina sa:D
http://www.mikasounds.com/
Pana acum are 2 albume in studio: Life in cartoon motion si The boy who knew too much, in 2012 urmeaza sa iasa pe piata al treilea: The origin of love, care cred ca va fi mai bun decat cele 2 la un loc.
Ca si EP-uri are urmatoarele: Dodgy Holiday, iTunes festival: London, Songs for sorrow, iTunes Live: London Festival '09.
In 2007, cu albumul de debut a intrat tare in muzica pop, a castigat 3 premii la WMA: Best-Selling New Artist, Best-Selling Male Pop/Rock Artist, Best-Selling British Artist. Tot in 2007 a castigat titlul de "Sound of 2007" de la BBC Sound of 2007.
Celebra piesa Grace Kelly[una din preferate:X] a fost nomilazata pe locul 3 in anul 2007 la Record of the year, alaturi de alta nominalizare la MTV EMA pentru Best solo artist si Best track.

1 răspuns: