| LenaCresida a întrebat:

Ce se mai aude de Evanescence? Au mai scos vreo melodia de curand? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Mikaela a răspuns:

Pey au scos o melodie noua What You Want se intituleaza noul single al trupei. Melodia prefateaza lansarea albumului `Evanescence`. Rockerii sunt gata sa lanseze discul ce le poarta numele pe data de 11 octombrie 2011.
De asemenea, Amy Lee a dezvaluit detalii interesante despre directia noului album. Melodiile sunt inspirate din muzica electro a trupelor MGMT, Portishead si Massive Attack. Solista Amy Lee a explicat ca pauza de cinci ani luata de trupa a fost cauzata de o "criza de identitate". Acum, insa, cantaretii si-au gasit stilul care li se potriveste si sunt gata sa revina in topurile muzicale.
Sper ca te-am ajutat!