| Vero1996 a întrebat:

Cred ca toata lumea a vazut noul videoclip a lui Lady Gaga si anume Alejandro. Ce parere aveti despre clip? Va place, nu va place? Argumentati.

Parerea mea este ca e cam exagerat fata de celelalte clipuri ale ei.Mai avea putin si se alea alea cu ala... s-a imbracat in calugarita si a prestat in ipostazele acelea indecente...Insa ce mi-a placut costumatia aia formata din maieul acela negru si pantalonii sh pantofii cu toc de aceeasi culoare.

Fundita pentru cel mai detaliat argumenthappy

Răspuns Câştigător
| BloO a răspuns:

Nu sunt fan Gaga, dar stiulul ei pervers rupe tot!
Videoclipul e ireal de bine facut, faptul ca Gaga nu isi ascunde corpul e de apreciat…. si melodia e frumoasa…dar e una dintre acele melodii care nu sti niciodata ce mesaj ne transmite...
E atat de gretoasa…. pur si simplu nu poate scoate si ea ceva mai dragut…videoclipul(intunecat, agresiv) nu se potriveste aproape deloc cu melodia(vioaie)…arata absolut oribil iar daca va uitati pe internet mai este o faza la sfarsit in care ii curg niste picaturi negre pe fata si ea arde sau ceva in genu’ asta…oricum este foarte scarboasa si cred ca acesta este si termenul ce o caracterizeaza cel mai bine…winking

Nu ca as avea ceva cu Lady Gaga dar deja m-am plictisit de circul asta ieftin cu masti si machiaj in exces si cu o gramada de clipuri ciudate care tradeaza incapatanarea cantaretei de-a soca publicul, idiferent daca o face in sensul bun sau rau al cuvantului.

Tipa asta are un talent moderat. Daca s-ar concentra mai mult pe arta si nu pe circul ieftin din clipuri si din media si ar mai lasa la o parte toate aluziile sexuale si toata propaganda pe care o face homosexualilor, atunci ar avea mai mult timp sa se concentreze pe muzica si sa scoata material realmente bun. Hai sa fim sinceri pentru un moment, Lady Gaga este cu putin deasupra mediocritatii. Daca nu ar fi circul asta pe care-l tot face nimeni nu ar sti de ea.

Stiu ca traim intr- o lume libera si ca fiecare face ce considera el ca e mai bine, dar asta nu inseamna ca trebuie sa apara pe sticla chiar toate aspectele anormale din viata nu stiu carei vedete dezaxate. Nu ma refer la Lady Gaga, ci ma refer la tendinta asta excesiva de-a descoperi absolut toate chestiile intime si care din bun simt nu sunt expuse publicului. De cand a ajuns homosexualitatea ceva de care sa te mandresti? Acum ce? Hodoronc tronc, avem relatii sexuale cu persoane de acelasi sex si gata, suntem mai inteligenti, mai nobili? Ce curaj e in a-ti recunoaste un defect?

8 răspunsuri:
| Roxy a răspuns:

Pai mie una mi-a placut si inca imi place videoclip-ulbig grin
Nu mi se pare exagerant deloc deoarece ea vrea sa iasa in evidenta prin extravaganta si prin faptul ca are voce si stie sa si-o foloseasca.La Gaga nimic nu am mai surprinde deoarece ea nu are limite in ceea ce priveste extravganta.
Mi-a placut videoclipul, costumatile nu au fost asa misto ca in celelate videoclip-uri. Mi-ar fi placut sa vad o rochita cu tenta spre latino(cantecul suna a latino)dar mnoah... a fost alegerea eihappy
Coregrafia dansatorilor este foarte buna...
Ma distreaza baieti respectivi cum arata cu pantofi cu toc.adica in opinia mea aratau binisor cu body-urile acelea negre si bocani... dar tocuri aratau un pic ciudatbig grin
Dar li se potriveste deoarece videoclip-ul este dedicat homosexualilorbig grin
Nu imi plac spancele ca sunt facute cu alb si nu se vad aproape deloc.adica daca se vedeau putin era cat de cat okhappy
Chestile cu calugarita nu ma deranjeaza deoarece eu nu sunt genuld e persoana credincioasa. Daca crezi in Dumnezeu bine daca nu iar e bine deoarece fiecare crede in ce vreahappy

Costumatia aia din top pataloni si pantofi negri de care spui la sfarsit imi aduce aminte de Madonna... e ok dar nu prea i se potriveste...adica ea e Gaga si o vedem tot timpul imbracata extravagantbig grin

noua ei freza e ok.adica ii sta bine doar ca mi se pare ca bretonul e putin scurt...

Piesa imi place, modelele din videoclip imi plac(baieti), Tema imi place...in mare e ok. dar are si cateva lucruri care nu imi plac sau eu le-as fi facut altfel un picbig grin

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Este tipic pentru Lady Gaga.Stilul ei anormal uneori ma socheaza. Existe ipostaze p*r*o.Totusi melodia este foarte frumoasa si soldatii aceia imi plac de la inceput. Danseaza foarte bine(soldatii). Si mi-a placut si cand se luptau toti pentru ea

| Sill a răspuns:

Pai daca imi dai mie fundita iti dau 4 siteuri despre Lady gaga(despre Telephone, Poker Face si alejandro) si o sa afli acolo lucruri urate despre lady gaga:
http://www.lovendal.net/......tea-umana/
http://www.lovendal.net/......hristului/
http://www.lovendal.net/......telephone/
http://www.lovendal.net/......mul-ocult/

ce zici deo fundita(devin obsedat =)))

| fame a răspuns:

Mel e mortalaa love strucklove strucklove struck
da videoclipul e horror laughing

| TestoasaRoz a răspuns:

Sincer nu cred ca lady gaga este cea mai de urmat vedeta dar cu siguranta cea mai interesanta. Sa nu jignesc pe nimenibatting eyelashes. Este oarecum amuzanta cum mereu sparge ghiata cu cate ceva nou gen imbracaminte sau videoclip ciudat. Ea are voce dar cea mai importanta calitate este imaginatia. Noul videoclip Alejandro este putin...ba nu... prea exagerat chiar si pentru ea. Este o placere sa afli ideile ei pentru ca este iesita din comun si o admir pentru ca nu tine cont de parerile si criticile altora. Pe de alta parte mi se pare ca a cam exagerat si lumea incepe sa se cam plictiseasca de tupeul ei. Nu vreau sa supar nici un fan. peace sign

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e, e prea vulgar. straight face

| Angel_3284 a răspuns:

Melodia este draguta. dar videclipul cum ai zis si tu.cam exagerat, cred ca asta e felul ei, din cate s-a auzit a fost stripteoza in New York, asa ca nu e o mirare sa faca asta. Si celelalte videoclipuri au fost cam exagerate, dar acesta.pff...prea prea, sunt de acord cu tine. Dar ce mai conteaza pana la urma pentru noi, poate asta ii face ca CD-urile sa se vanda. dar in sec 21, exista Google asa ca...hee hee.oricum.principalul e ca are o voce frumoasa si canta bine! Bye