| Mihai314 a întrebat:

Buna, daca as vrea sa scot o piesa (am scris niste versuri) dar am un instrumental de pe net. https://youtu.be/ChzXMRfgdRU?si=cqVWLbpCB-vQdjYA
Eu as vrea sa o inregistrez, am un prieten care are acasaun mini studio
Intrebarea mea este daca pot sa folosesc instrumentalul respectiv. Nu stiu cum e cu creditele sau drepturile de autor, ideea e ca daca o pun pe Youtube o sa scriu ca instrumentalul este preluat, pun cum se cheama, tot, nu e problema. Dar am voie? Nu ma prea pricep si nu stie cum e, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ganderoaica a răspuns:

Nu scrie că e *free to use*, trebuie contactat artistul/casa de discuri să obții acordul în scris.