| Xlove64 a întrebat:

Buna happy
De curiozitate... e greu sa canti la chitara clasica big grin (as vrea un rasp cat mai explicithappy )?
Dau funda pentru cel mai bun si explicid rasp big grin =X

Răspuns Câştigător
| coralia_5862 a răspuns:

Da este destul de greu trebuie sa stii notele la perfectie pauzele etc daca vrei sa faci o nota nu dai doar pe o singura coarda pe mai multe 2-3 ca sa iasa o nota...dar daca esti pasionata inveti de drag
fundita?

3 răspunsuri:
| Jojolina92 a răspuns:

La inceput e greu normal... te dor degetele, nu poti sa tine bine acordurile, nu poti sa treci de la un acord la altul repede. Dar exersand ai sa vezi ca o sa reusesti. Bafta

| TheClassicGuitar a răspuns:

Fiecare chitara se canta la fel depinde de ce fel de muzica canti : flamenco, folk, etc. pe clasica se canta un anumit gen de muzica iar pe acustica altfel... cred ca ai prins idea! Succes!

| upendo a răspuns:

Normal ca e greu, dar din moment ce iti place foarte mult asta chiar nu mai conteaza;-)