| anonim_4396 a întrebat:

Buna
De ex daca am voce (destul de bunicica) cum pot sa o imbunatetesc?
Adica ce exercitii (sau vocalize thinking ) trebuie sa fac
(Sau ce altceva trebuie facut pentru imbunatatirea vocii) big grinbig grin
Dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| SwAn a răspuns:

Trebuie pur si simplu sa canti in fiecare zi daca vrei sa ai o voce mai buna...nu o sa vezi rezultate dupa cateva zile ci dupa cateva luni dar sa stii ca functioneaza... daca nu du-te la un cor de muzica etc.

2 răspunsuri:
| Kerli a răspuns:

Mergi la lectii de canto
acolo te invata cum sa respiri in timp ce canti si sa-ti imbunatatesti vocea

| qtheodora a răspuns:

Pai sa bei multa apa sa dormi etc si sa cantihappy