| ZiZix a întrebat:

deci sunt foarte nelamurita laughingAm un amic caruia ii place trupa Nirvana, si am fost interesata sa caut despre asta avand in vedere ca si eu sunt rockerita, si sunt nelamurita.trupa mai exista? pentru ca am vazut ca Kurt Cobain, solistul, s-a sinucis in 1994.Deci cum a ramas cu formatia? De ce S-a sinucis Kurt? A fost schimbat Vocalistul? Funda pentru cel mai bun raspunswinking
Multumesc Anticipat! happy

4 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

Trupa Nirvana nu mai e. Dupa moartea solistului trupa s-a destramat.
Kurt Cobain s-a sinucis impuscandu-se si a lasat un bilet prietenului lui imaginar din copilarie spunand ca nu mai simte scena si nici muzica. Multi spun ca sotia lui l-a influentat sa se sinucida pentru ca voiau sa divorteze, iar dupa divort, Courtney(sotia) nu ar fi ramas cu nimic din averea lui Kurt.
Sper ca ti-am fost de folos.

Bafta!

| GiuliaLuvJudasPriest a răspuns:

Pentru că a făcut o depresie.

| bulletforalice92 a răspuns:

Multi spun ca C.K. inca traieste, de altfel si 2pac