| BlackDemon a întrebat:

Buna happy! Imi poate da cineva un sfat? sa incep cu inceputul,, Imi place foarte mult sa cant, sunt intr-o trupa si inca invatam sa cantam corect la instrumente si voce, etc. Totul este bine si ok pana aici dar, parintii si nimeni din familie doar o bunica, care cam toti o cred cam nebuna, e de acord cu mine, eu sunt sigura ca am voce, premiile pe care le-am castigat la foarte multe concursuri de muzica, mda, si familia mea stie ca imi place muzica si ca stiu sa cant dar ei se gandesc doar la faptul ca va fi foarte greu sa ajung eu unde vreau sa ajung si ca, poate, nici nu voi reusi vreodata, plus ca cica muzica in Romania nu mai valoreaza nimic...
Inse, mie imi place foarte mult sa cant, si nu vreau sa renunt, sunt sigura ca voi reusi ce mi-am propus, dar de multe ori ma gandesc sa renunt pentru ceea ce zic ei,straight face.

Ce ar trebui sa fac? Sa ascult de mine sau de familia mea?

Răspuns Câştigător
| momo a răspuns:

Ma bucur ca mai sunt persoane care fac muzica din pasiune si chiar iubesc ceea ce fac. Felicitari. Eu sincer iti spun ca in Romania nu vei putea face nimic (poate doar sa te lansezi) dar in rest vei reusi in strainatate. Acum depinde si de muzica pe care o cantati (vaga impresie ca sunteti pe rock (: ). Oricum eu zic sa continui pentru ca vei regreta mai tarziu daca n-ai facut ceea ce t-ai dorit. Daca nu vei reusi (sa presupunem) poti sa iti faci o alta cariera, nu e sfarsitul lumii. Deci fa ceea ce te indruma inima insa fi cu picioarele pe pamant ca viata e plina de neprevazut.
Succes in continuare si salutari trupei talewinking. Nu conteaza daca in Romania muzica nu e apreciata, poate veti schimba voi asta. Stiu parintii acolo ceva dar nu se pot pune cu dorinta din inima ta si nu pot intelege intensitatea pasiunii tale.
Sper ca te-am ajutat (:.

5 răspunsuri:
| ahlrh a răspuns:

Sa-ti continui visele!

| gabriela95 a răspuns:

Eu ti-as zice sa iti urmezi visele:*
si nu mi se pare ca nu valoreaza nimic muzica in Romaniastraight face!
adica un artist consacrat castiga de 100 mai bine ca un om obisnuitoh go on!
si eu am vocelaughing
si la fel am viselaughing familia ma sustine in schimblaughing
si cat despre scoala, ma eenrveaza mereu cand aud ceva de genul sa inveti sa lasi muzica ca un hobbyhappy
pentru ca, cu scoala nu prea mai ai asa mari sanse in ziua de azistraight face
mai ales in Romania!oh go on
asta e parerea meaoh go on

| StrumfRoz a răspuns:

Par happy adevarat cu muzica nu prea mai ai ce sa faci in Romania.
Ar fi bine sa te gandesc la o meserie pe care ti-ar placea sa o ai. [fara muzica]happy si muzica sa ramana asa doar.happy un hobby
Incearca sa te inregistrezi sa vezi cum suna. pune filmulete pe youtube:X poate devii celebra si te descopera cineva.
Stiu cum e cu familia... vreau sa invat sa cant la chitara sau tobe.si nu ma lasa. spun ca scoala e mai importantaangry offf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar, sa iti urmezi visul. Daca nu, mai tarziu o sa regreti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru sfaturi! Mi-au fost de mare ajutor happy