| Bubbico a întrebat:

In putin timp (o saptamana) am concerc cu formatia, insa eu nu pot scapa e o durere in gat ingrozitoare. Nu mai pot canta, ragusesc usor, si evident ca nu pot atinge notele inalte. Tre sa scap de asta cat mai repede, am incercat tot felul de medicamente, care mi-au afectat stomacul, dar pur si simplu nu am scapat de durerea in gat. Doctorul a zis ca nu am nimic, sa incerc metodele pe care le folosesc cantareti sa isi intretina vocea, dar nu mi-a zis care sunt acelea. Imi e frica sa nu imi stric de tot vocea. Ce ar trebui sa fac, si la ce retete se referea?

2 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Ia decasept, homeogene9, si bea oua >_< e groaznic dar ajuta. big grin

| DaNuUc a răspuns:

De obicei (am auzit si eu), cantaretii beau oua proaspete.te-as sfatuii sa iei mai bine niste pastile de gat (decasept, strepsils.) sper ca te-am ajutat