| boborock2011 a întrebat:

Buna la toti,

Well, am si eu o nelamurire! vreau ca sa ma apuc de chitara ( in max 2 saptamani ), dar nu stiu ce chitara sa imi iau. Mentionez ca vreau acustica, deocamdata! Raspuns urgent, dau funda mare si grasa!

Răspuns Câştigător
| Corina_3193 a răspuns:

Daca esti din Bucuresti, du-te la magazinul Muzica de pe la Universitate. Si acustica e foarte buna, suna si mai bine si sunt si preturi mai modeste la ea. Intreaba vanzatorii si sunt sigura ca te vor ajuta happy

fundita big grin?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Micheline a răspuns:

Pai ti-ai autoraspunshappy. Chitara acustica. Poti sa iei chitara cu corzi de naylon sau cu corzi de metal. Sfatul meu e sa iti iei cu corzi de metalhappy.

| Goblinoid a răspuns:

@Drifterrd: ce are Hora, prima me achitata a fost una Hora, am luat-o second hand cu 600. 000 lei pe atunci si am invatat foarte bine pe ea, o mai am si acum si sunt mandru de ea.
@BOGDICI: Eu iti sugerez o Hora second hand pentru ca sunt foarte ieftine si pentru o prima chitata e foarte buna, zica sa nu iti iei un Fender Stratocaster din prima pentru ca poate in doua luni nu mai vrei sa inveti sa canti.

PS: Imi schimb nick-ul in HORA4EVER happy

| Drifterrd a răspuns:

In functie de buget. Iti recomand acusto-electrica (o poti conecta si la amplificator sau calculator mai bagi niste efecte te mai joci) Iti recomand una second hand, marca... sa nu fie Hora happy in rest pentru inceput isi face treaba oricare.

| boborock2011 explică:

Pai :
1. sunt din Braila
2. Ma refeream la marca, ma gandeam la Ibanez, spre ex asta http://www.esound.ro/Ibanez-V50NJP-Pachet-chitara-acustica,p-847.html