| Naspa6969 a întrebat:

Mama mi-a spus sa nu mai merg la piscina dar asta imi place mie cel mai mult sa merg la piscina vara dar ei nu-i place. Ce sa ma fac nu am putut resista ieri 30 de minute fara apa.Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

Buna din nou, Daria! De ce nu ii place mamei tale ca tu mergi la piscina? Poate i se pare ca pierzi prea mult timp cu asta, in loc sa faci altceva? Sau poate nu-i place anturajul cu care mergi? Dar ca sa fii sigura, cel mai bine o intrebi pe ea ce o nemultumeste. Daca este prima varianta, poti sa imbini utilul cu placutul: sa stai la piscina dimineata, iar de la 11 la 16 cand oricum nu este bine sa te expui la soare, poti face altceva (teme sau activitati casnice). Daca o deranjeaza persoanele cu care mergi, incearca sa o convingi sa vina si ea cu tine o data, macar 30 de minute sa vada ca e totul ok. Mult succes la discutii si negocieri! big grin

3 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Pai de ce nu te mai lasa? Intreab-o, si spune-i ca asta iti place tie cel mai mult, incearca sa negociezi intr-un fel happy

| Biby a răspuns:

Buna Daria! Poti sa-i spui mamei tale ca asta iti place tie cel mai mult sa stai acolo! Mult noroc! Si de abia astept sa ne intalnim la scoala!

| andreeanicola a răspuns:

Spune-i mamei tale ca te duci nu mai tu dar spune-mi terog cati ani ai daca te poti duce singura daca nu poti fa o piscina i locu in care su sun flori sau in locu in car nu le mai trebuie parintilor si faci a colo cat spatiu ai da ca nu i ti convine spatiul atunci spune-i mamei tale ca sa vina cu tine la piscina ia se bronzeaza iar tu te dintrezi