| Iheartyou18 a întrebat:

Pe care cantareti nu ii suportati sau care considerati ca fac muzica doar pentru bani?

27 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Pai...nu ii auzi cam zilnic in heavy rotation pe la radio-uri? E redundanta intrebarea. Totusi, din cantaretii prezumati ca unii care fac/faceau muzica din suflet, pot sa enumar unii. Rose, Bach faceau muzica mai mult pentru bani. Bach are un mansion prin Florida de-ti pica fata. De Sebastian Bach zic, sa nu se trezeasca vreun filistin ironic care sa spuna ca zic de JS.

Insuportabili, multi. In capul listei e Velea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Bine ca n-ai zis Connect-R, ca altfel ma suparam rau.

| CautNume a răspuns:

De cei care nu-mi plac nu ma intereseaza.

| Alexandru a răspuns:

Cam toti cantacioasele si cantaciosii din Romania sunt pe langa, sunt anti-talente, iar talentele adevarate nu vor iesi niciodata la rampa. Nu au voie, nu au loc de secaturile care se aud la radio, zi de zi. Trupe ca Iris, Compact, Phoenix sau solisti ca Laura Stoica, Dan Spataru ( post-mortem), Sanda Ladosi, Catalin Crisan si alti cativa, niciodata nu vor fi apreciati la adevarat lor valoare. Cat despre ceea ce se intampla "afara", e cam acelasi lucru dar cu marea diferenta ca pe acolo se mai face si muzica in adevaratul sens al cuvantului!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandru):

In ce epoca traiesti ma?

| Alexandru a răspuns (pentru anonim_4396):

Am sa incep cu o micuta corectie : In ce epoca traiesti, (VIRGULA) ma? Acum, revenind : In epoca in care formatii precum Alphaville, Abba, Ace of Base, Modern Talking si multe altele, vor ramane vesnice prin cantecele lor, nu asemenea rahatului de Connect-R, care, din cate vad, e idolul tau! Foarte bine! Nu ma intereseaza. Ceea ce face ala, nu e muzica. E orice altceva, numai muzica nu! happy Merci

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandru):

N-ai decat sa ramai cu muzica ta de care nici bunicu nu-si mai aminteste, eu raman pe sfera muzici electronice - muzici comerciale.

| Alexandru a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa am sa fac. Asa fa si tu, daca asta iti place. Daca tu crezi ca nici bunicul tau nu-si mai aminteste, poti sa il intrebi. Merita experimentul asta happy

| Duucu a răspuns (pentru Alexandru):

No,mă... glumea și omu.

| Alexandru a răspuns (pentru Duucu):

Pai si eu nu i-am dat un raspuns normal? happy Nu m-a deranjat cu nimic. Ii respect opinia. happy

| BlackFuneral a răspuns:

Pă roacări ăia satanişti, forţa sălam.

| Duucu a răspuns:

Nu-mi plac roacării îia care se dau cu vopsea albă pe față cică să pară cul.Dau din pletele alea puturoase la așa zisele concerte și se cred mai șmenari că ascultă muzică tare.Mai nou li se mai zice metaliști, că na, ei sunt făcuți din metal.

| patrick5 a răspuns (pentru Duucu):

Omule... tu crezi ca toti metalstii sunt vopsiti pe fata si vor sa fie cool? Apoi pletele alea puturoase, macar ei au originalitate, nu sunt ca toti aia care canta prostia aia de muzica comerciala, nici muzica nu o poti numi, imi vine sa ma sinucid cand vad ca se trezeste unu sa posteze toate aberatiile si tampeniile

| Duucu a răspuns (pentru patrick5):

Mori,în chinuri.
Electronicele la putere!

| patrick5 a răspuns (pentru Duucu):

Ramai atunci cu electronicile tale, incultule!

| Duucu a răspuns (pentru patrick5):

Incult ești tu, satanistule.

| patrick5 a răspuns (pentru Duucu):

laughing... ma faci sa rad, acum sunt si satanist, deci tu acum demonstrezi inca odata ca am motive sa te fac incult. As mai avea multe de spus dar vad ca pe tine lucrurile astea te depasesc deci e mai bine sa nu prelungesc

| Duucu a răspuns (pentru patrick5):

Atunci prelungesc eu.Doar oamenii inculți sau adolescenții ascultă roc, și nici măcar genul nu le place, o fac doar pentru a fi în rănd cu lumea.Dar îți vei da seama și tu!

| patrick5 a răspuns (pentru Duucu):

Atunci sa prelungim... majoritatea adolescentilor asculta trupe rock mai comerciale sau trupe mediocre... am ascultat si eu si recunosc, dar am trecut peste si acum ascult doar rock de calitate. Si nu poti sa fii in rand cu lumea ascultand rock, pentru ca toata lumea asculta pop sau dance. Si am observat ca oamenii ce asculta rock au mult mai multa cultura in ei decat cei ce asculta pop, dance, electro etc. Fara suparare dar tu esti la fel ca multi altii, crezi ca cei ce asculta muzica rock, mult mai buna decat pop sau restul sunt satanisti, ciudati, sunt vopsiti nu mai stiu eu cum. Se poate vorbi mult pe tema asta, chiar nu pot sa te fac sa intelegi ca lucrurile nu sunt asa cum le crezi tu

| BlackFuneral a răspuns (pentru Duucu):

rolling on the floor)))))))))))))))))
ce-mi place cand unii nu "stie" de gluma..esti un satanist incult, na:p

| Duucu a răspuns (pentru BlackFuneral):

I-am spus adevărul... nu mai suportam presiunea.
Adică, am fost făcut în toate felurile pentru o banală glumă! laughing

| BlackFuneral a răspuns (pentru Duucu):

Asta e, daca nu asculti roc adevaratlaughing))

| KristalPop a răspuns:

Toţi din România de muzică pop, dance, disco şi ce dracu o mai fi şi aproape toţi din lume. Ceea ce mi se pare cât de cât de calitate este rap-ul şi hip-hop-ul şi bineînţeles muzica rock/metal.

| patrick5 a răspuns:

Nu suport manelistii si cei ce canta muzica comerciala, un exemplu ar fi copilu' ala justin bieber sau cioara mioritica alex velea ( puteti sa ma acuzati ca sunt rasist, nu ma supar :p) si muuulti altii, toate pipitele ca si ina, alexandra stan, andreea banica si ''marii" cantareti de muzica rap, cabron sau puya, de fapt puya parca ar canta manele, in fine nu mai are rost sa vorbim despre toti si toate anti-talentele de la radio sau tv. Doresc sa mentionez ca le-am scris intentionat numele cu litere mici.
Si cei care canta numai pentru bani sunt manelistii si toti cei ce canta muzica comerciala, restul canta pentru bani dar o mai fac si din placere.
Din pacate muzica asta de ***** este la putere acum, mai ales in tara noastra. Dar muzica buna nu va muri niciodata

| Iheartyou18 explică:

Acum vad ca de la o intrebare incep certuri si contraziceri laughing pana la urma fiecare e cu parerea lui...

| dariutzza09 a răspuns:

Sunt foarte multi, depinde in ce stil de muzica te referi!
Stilul de muzica dance pe care il asculta cam toata lumea, se promoveaza mai mult dezbracandu-se ...cred ca sti si tu destule melodii dance in care fetele in clip ori danseaza, ori fac altceva in lenjerie intima sau ceva care sa fie sexy
In rapp si in hip hop se discuta cel mai mult pe tema comercializare, sunt destui rapperi care fac melodii cu ruby, delia si cu alte artiste. Imi vine scarba doar cand zic de numele lor, cred ca sti si tu la cine ma refer : Puya, Cabron, acum si Nane si mai sunt foarte multi.
Rock : La rock daca asculti o melodie care nu e metalcore, metal sau hard metal nu inseamna ca aceea piesa este comercializata, sunt multe formatii alternativ care canta genial ( Avenged Sevenfoid, Three Days Grace si multi altii ) Comercializat la rock pot sa spun ca este linkin parca care canta parerea mea pop, nici decum rock!
Poti sa iti dai singura seama ti-am zis, dar depince ce stil de muzica asculti tu cel mai mult!

| Andrey_Madalyn_1994 a răspuns:

Florin salam