| JustVlad_3436 a întrebat:

Planuiesc sa imi cumpar o chitara acustica si sunt foarte incepator in ce priveste cantatul la chitara, de aceea o sa imi iau una ieftina la inceput. Totusi, as dori chiar daca nu costa asa de mult, sa fie catdecat buna..am gasit mai multe oferte..care i-o recomandati?

http://www.musicdepo.ro/product/14/2202011
http://www.musicdepo.ro/product/14/2201409

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Cum zice si DucuCent, pentru inceput nu-ti trebuie o chitara ieftina, decat daca nu esti sigur de ceea ce vrei sa faci. Daca tie chiar iti place sa canti la chitara, ai si timp, si rabdare, nu trebuie sa-ti iei una proasta, dar daca nu esti sigur...Nu are rost, dai banii degeaba, ca oricum te lasi.Atat cu partea teoretica, acum sa trecem la chitare.Site-ul cred ca-i facut de cineva care habar n-are ce-i aia chitara, ori sufera de vreo boala mintala, dar sa trecem si peste asta. In primul rand, chitarele sunt ori 3/4 si 2/4, adica de copii, daca ai peste 1, 50, iti trebuie una 4/4, neaparat.Nu-ti recomand sa cumperi de pe site-ul asta, n-am mai auzit de el in viata mea, si cel ce a descris chitarele e...cum am zis.Cica "grif lat, corzi de metal", e penibil.N-am sa-ti recomand acum o chitara, astept sa-mi spui daca ti-ai schimbat putin decizia, sa nu-ti iei o chitara chiar atat de ieftina, sau nu esti sigur daca vrei sa canti.Sa-ti recomand si niste site-uri seriose, ca ala-i penibil.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Thunderstruck):

Nici măcar pozele nu corespund. Ultima poză, cu capul chitarei, de la Flame e de la altă chitară.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Wøodenpints):

Hehe rolling on the floor.

| Duucu a răspuns:

Din astea 2 Flame... dar tot e căcat.
Nu înțeleg de unde moda asta cu luatul de chitară ieftină pentru început.Ia una bună, pe care știi că poți învăța ca lumea.Thunderstruck te poate ajuta.