| Adry05 a întrebat:

Bună!
Ştiţi melodia aceea Naughty Boy Feat. Sam Smith - La La La? Dar videoclipul? Eu chiar nu-l înţeleg deloc ce vrea să zică. Mi-l poate explica cineva? happy

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

E cumva despre ignoranta celor mari la suferintele si parerile celor mici. Fie dpdv varsta, fie ca statut.
Si oarecum si o revolta a acestora din urma.

| Adry05 explică (pentru grab):

Şi faza că-l duce la monstru ăla ce legătură are? happy Eu aş fi zis mai degrabă că e vorba de ignoranţa copiilor la sfaturile părinţilor. Dovadă începutul când acela îi zicea ceva şi copilul se strâmba la el.

| grab a răspuns (pentru Adry05):

Eu ma uit doar la inceput cand ala batran arunca cu ouale din cuibarul de gugustuci dupa el... deja acolo nu mai e comunicare. e un adult prost care nu intelege nevoile unui copil si cum sa il conduca pasnic. happy

12 răspunsuri:
| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Pai stai asa sa-ti spun pai vezi tu tocmai asta e ideea ca videoclipul este facut in asa fel sa nu fie inteles in cazul tau sa nu zica nimic pa pa big grin

| Adry05 explică (pentru BADBUNNYaruncacubanii):

Ciudat, de ce ai face un videoclip care nu exprimă nimic?

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns (pentru Adry05):

De ce? sa fii original happy cati au facut un videoclip pentru ca fanii sa nu inteleaga nimic?winking big grin

| Adry05 explică (pentru BADBUNNYaruncacubanii):

Hm... Majoritatea? laughing

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns (pentru Adry05):

Gata ma dau batut mai prins laughing)

| ALEX2402 a răspuns:

Totul e random, in acest caz te lasa pe tine sa-ti folosesti imaginatia dandu-ti singur cu parere big grin

| ALEX2402 a răspuns:

Este vorba despre cum oamenii ar trebui sa isi traiasca viata

| valentinna17 a răspuns:

Videoclipul melodiei se învârte în jurul unei legende boliviană din secolul 19 care se referă la un copil surd care a fugit de acasa din cauza tatalui sau abuziv și a găsit un câine vagabond care l-a însoțit de atunci. Traind pe străzi pentru un timp destul de indelungat, el descoperă că are talentul special de a percepe necazurile oamenilor pe care el poate vindeca prin-un țipăt care este declarat a fi la fel de tare ca un cutremur și o tornadă. Într-o zi el găsește un bătrân asupra căruia sunt aruncate pietrele, este ridicularizat și tachinat de către săteni, prin țipâtul sau, băiatul rezolvă situația și reînvie cumva inima batranului (prin cumpararea unei inimi noi în video). De-a lungul drumului întâlnesc un om desfigurat, care a fost abuzat și a fost considerat un lepros de societate, el devedeste că el este un profet care a fost blestemat de un demon (El Tio), pentru că nu i se închina și a fost abandonat de societatea în care acest demon avea reședința. El Tio este considerat ca Lord al lumii subterane caruia oamenii îi oferă cadouri ca să fie protejați de el sau pentru ai ușura de furia lui. Profetul a spus ca oricine ar auzi demon ar putea intra sub controlul său. Demonul poate fi găsit în deșert, unde a fost odată un oraș în care oamenii se închinau demonul și i-a blestemat să se omoare între ei. Bătranul, profetul și copilul merg la locul unde demonul ar trebui să locuiască. Ei ajung la o mină în care demonul ar trebui să fie, toată lumea ar putea fi blestemată, astfel numai băiatul merge la demonul și incepe sa își foloseasca țipătul ca să-l oprească pe demon din a blestemul alți oameni.
Videoclipul face aluzie în mod deliberat la povestea Vrăjitorul din Oz într-un efort de a ascunde legenda de la cei nefamiliarizați cu ea.

| Adry05 explică (pentru valentinna17):

Vai deci îţi mulţumesc frumos! Îmi pare rău că am dat funda ca tu o meritai.