| anonim_4396 a întrebat:

Sunt Calina si am 13 ani.As dori sa imi dati niste sfaturi in legatura cu muzica.Sincer aceasta este cea mai mare pasiune a mea de cand ma stiu dar nu pot sa cant foarte bine notele inalte si as dori sa stiu cum sa`mi incalzesc >vocea:". Mentionez ca sunt laudata pentru vocea mea si am fost si la un cor pentru copii destul timp.Multumesc anticipatbatting eyelashes; xX

Răspuns Câştigător
| BuburuzZzu` a răspuns:

Si eu sunt la corul scolii. Si mie mi se zice adesea ca am voce buna.
Acum pe bune voi la cor nu faceti incalzire ( vocalize)?
Noi facem incalzire cel putin jumatate de ora cu diferite formule. Uite poti gasi aici http://www.youtube.com/watch?v=yiCuPNK-_9E&feature=related
Sper ca ti-am fost de ajutor.
si daca vrei sa vb cu mine da add : georgiana_sufletdegheata
Fundita?