| Jkmbbg a întrebat:

Bună!
Știți cumva pentru liceul de artă (profil-muzică) care sunt probele, cât de grele sunt, ce se face mai exact, din ce se dă bacul și dacă este nevoie neapărat de instrument sau pot doar canto?
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Nonameagain a răspuns:

La liceele de muzica si arte plastice, sectia muzica, cei mai multi studiaza un instrument. Extrem de putini sunt la canto. Insa, daca nu ai studiat pana acum si vrei direct la liceu, ma indoiesc ca vei reusi. Acolo intra cei ce au studiat muzica si in clasele I-VIII (unii chiar dinainte), chiar in cadrul acelei scoli.

| Jkmbbg explică (pentru Nonameagain):

Cânt și la chitară, deci într-un fel sau altul asta mă ajută.
Ce probe se dau?