| Andra12345pupici a întrebat:

Am 12 ani si vreau sa devin cantareata ce trebuie sa fac? Dau funda :-D

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sa te adresezi unui profesor de canto sa vada daca ai aptitudini in domeniu.
Apoi el va fi in masura sa iti zica daca poti merge mai departe ori sa te lasi pagubasa.
O zi buna sa aihappy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum a zis zis si caramela dar daca vrei sa sa-ti mai exersezi vocea e un site numit Karaoke party ti-l recomand o sa-ti placa tongue

| Andra12345pupici explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru ajutor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andra12345pupici):

Cu placere sper ca-ti place acest site mie unul mi-a placut chit ca am voce de morsa care moare cand cant laughing

| smarteye a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai voce.
Sa ai pe cineva care sa te ajute (sa te susina : parinti, profesor de canto...)
Sa nu ai frica de scena (nu stii niciodata despre ce e vorba pana cand nu incerci).
Trebuie sa pornesti de la ceva mic, nu trebuie sa te astepti din prima ca : "Ai cantat pe scena o data si dupa aceea toata lumea te va adora"
Poti sa canti prin casa sau pe la scoala, mereu va exista cineva care o sa te asculte cu drag si o sa te creada vedeta lui/ei.
Sa stii pentru unii esti un STAR

P.S : Atunci cand ajungi in varf, sa iti pese si de ceilalti care sunt mai jos decat tine, pentru ca, cu ajutorul lor tu ai ajuns acolo unde esti. (Nu stii cand ROATA SE INTOARCE)