| MihaelaMihaa a întrebat:

Am nevoie de niste muzica pentru majorete...trebuie sa aibă un ritm specific de marş (ritm de 2/4 sau 4/4). Compoziţiile muzicale trebuie sa fie interpretate de orchestra simfonica, filarmonica, trupa de alămuri, trupa de percuţie, trupa de marş, fanfara, orchestra jazz sau Dixieland.
De exemplu melodia aceasta este buna: Clint Mansell - Requiem for a Dream Remix

http://www.youtube.com/watch?v=xE0UA8RREX4

Doresc cat mai multe! Multumesc!

1 răspuns:
| avecduck a răspuns:

Nu stiu daca mai cauti raspunsul la intrebarea ta.dar eu am castigat cu majoretele mele locul intai in orasul Bacau.sincer nu mi-am ales muzica in fctie de nr de pasi.nu conteaza foarte mult numarul.vei reusi multe cu un colaj.sunt multe filme cu majorete si seriale. uitate la hellcats, bring it on all or nothing. daca te-am ajutat cu ceva din cele spuse astept raspuns.keep the peace