| Caddy1609 a întrebat:

am un amplificator "YAMAHA AX-450" din cate am vazut scoate cam 85w RMS.Ce spuneti e destul pentru o sala?(gen sala de clasa) ce boxe mi ati recomanda? am gasit ceva tot de 85 RMS.

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Sigur că face faţă dar depinde şi de boxe. Ai mai multe puteri disponibile în funcţie de impedanţa boxelor : Sinus 2x65W pe 8 ohmi, 2x100 W pe 4 Ohm şi 2x190W pe Ohm 2. Ultima variantă nu o recomand.
Boxe deci de la 100 W în sus şi pentru randament acustic maxim : boxe tip bass reflex cu diametrul membranelor cât mai mare.