| cookieshor a întrebat:

BUNA TPU! As dori sa cumpar aceasta chitara http://www.fly-music.ro/......l-set.html
Ce parere aveti? Este buna? Sunt incepatoare.
Credeti ca se merita? SE pot schimba corzile originale cu unele mai bune pentru o rezonanta aparte?
Multumesc Anticipat!

3 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Lemn taiat degeaba.

| Blagandrey a răspuns:

Deci dupa mine chitarile flame nu se merita in primul rand sunt foarte incomode, sunetul este bun la ele dar pe o scurta durata de timp. Marca asta nu are o durata de viata foarte mare. Da se pot schimba corzile originale dar tot cu unele de fier fiind o chitara acustica. Daca sti ca o sa canti multa vreme la chitara mai pune ceva banuti de o parte si cauta un ibanez sau un fender. Dar cum spui ca esti incepatoare si presupun si ca nerabdaroare sa iti achizitionezi o chitara pot sa o iei pe aceasta si dupaca ceva timp so o schimbi sau sa te multumesti cu ea. Spor la zdranganit.

| Iulian03 a răspuns:

Da,e bune, se merita.