| KainSanctus a întrebat:

As vrea sa aflu si eu cam cati rockeri sunt in Romania... spuneti-va si voi parerea despre acest gen muzical...Eu sunt un mare fan \m/

Răspuns Câştigător
| LastChance a răspuns:

Normal că am o părere bună din moment ce doar asta ascult. Ca subgenuri ale rockului prefer metalurile (black, death, thrash, heavy, folk), dar îmi place şi hard rockul, iar alternativ prea puţin (Nirvana şi Alice in Chains). Respect rockerii din toate punctele de vedere. Consider că au ceva special şi au mult mai mult creier ca mulţi alţii.
Hmm...cred că nu mai e nevoie să spun de ce rockul mi se pare superior tuturor genurilor muzicale, nu?

5 răspunsuri:
| itscloudyoutside a răspuns:

Ce parere am? Una foarte buna. E cel mai bun si mai calitativ gen de muzica, e o muzica pe care o traiesti. Eu una ascult rock nou, vechi, rapid, lent... Nu conteaza, doar sa-mi placa melodia si versurile. Dupa metal sincer nu prea omor, cu toate ca multi adora stilul asta.

| NuclearAssault a răspuns:

Cel mai bun stil de muzica, pentru ca toti cei care il practica au cu adevarat talent, si in plus acest gen transmite un anume sentiment, depinde de melodie, si metal e tot la fel de tare, mai putin death si black care mi se par putin prea exagerate din punct de vedere al versurilor happy

| Lauragd a răspuns:

Cel mai bun gen de muzica! Imi plac in special versurile, transmit multe in comparatie cu alte genuri.E adevarat ca nu toti inteleg cu adevarat o melodie rock pentru ca rockul nu e pentru toata lumea.Toate subgenurile sunt minunate; in special rockul din anii '80-'90 chiar si mai vechi, dar si cel din zilele noastre.

| KainSanctus explică:

Cine vrea sa mai discute cu mine despre ce inseamna rockul pentru mine si pentru restul asta e idul meu hellboy776...Va asteptwinking

| ANdreiDC a răspuns:

E clar cel mai bun gen muzical. Cel mai mult ascult Hard rock, heavy metal, trash si folk. Formatile/artistii mei preferati sunt :clar AC/DC, ZZ Top, Whitesnake, Van Halen, Twisted Sister, The Who, The Police, The Doors, The Clash, The Beatles, Slash, Skillet, Skid Row, Sex Pistols, Scorpions, The Rolling Stones, Red Hot Chili Peppers, Queen, Poison, Nirvana, Megadeth, Lynyrd Skynyrd Motörhead, Nickelback KISS, Led Zeppelin, Iron Maiden, Green Day, Evanescence, Europe, Def Leppard, Deep Purple, Michael Jackson, Black Sabbath, Bon Jovi, Alice in Chains Alice Cooper, Guns N' Roses, Metallica, Aerosmith, Ratt,Donovan,Zombies,Asia,Rush,Slayer,Warrant, U2, Cat Stevents,Heart,Fleetwood Mac,Jethro Tull,W.A.S.P,Velvet Revolver,Doobie Brothers,Traffic,Extreme,Journey,Styx,Four Tops,Boston,Sammy Hagar,Cheap Trick,Lita Ford,Dream Theater,Kansas,Cream,Eric Clapton,The Who,Bonnie Tyler,Chicago,Warren Zevon,The Babies,Rod Stewart,Bruce Springsteen,Genesis,Oasis,The Ronettes,The Supremes,Steve Miller,Johnny Cash,Meat Loaf,Uriah Heep,Tom Petty,Steely Dan,Pearl Jam,Soundgarden,Alice in Chains,Elton John,Jeff Beck,Autograph,Velvet Underground,Pantera,Crosby,Still & Nash,Dire Straits,George Thorogood,Frank Zappa,Santana,Blind Faith,Donnie Iris,Stevie Ray Vaughan,Chuck Berry,The Knack,Smokie,The Yardbirds,Creedence Clearwater Revival,Little Richard,Supertramp,Van Morrison,Pat Benatar,The Drifters, The Go Go's,The Allman Brothers,Fats Dominos,Foghat,George Harrison,The Moody Blues,Yes,Bad English,Rare Earth,Pat Travers,Byrds,Them, Neil Young, Bad Company, Ozzy Osbourne, Elvis Presley, Alexandru Andries, Nicu Alifantis, Mircea Vintila, Mircea Baniciu si Bob Dylan. Stiu...cam multe laughing. Pentru toti cei care iubesc muzica adevarata am cateva bloguri pentru voi:rockrevolution-schioposaurus.com (blogul meu), warandriot.blogspot.com, real-music-zone.blogspot.com, innocentphantom.blogspot.com si theoldfamilyisstillalive.blogspot.com