| DeniFlorii30 a întrebat:

dati mi niste trupe death metal care NU is sataniste! dau funda :*

2 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Trebuie să fii un om extrem de prost dacă în ciuda faptului ca vrei să asculți death metal încerci să gasești trupe care nu-s sataniste.
Majoritatea membrilor din trupele de death metal sunt ori atei ori nu prea le pasă de religie la modul general.
Dacă din simplul fapt că ai văzut coperțile albumelor sau crezi că muzica ce sună așa mai grav sigur are ceva satanist în ea, deduc că nici nu prea ai de ce să asculți genul ăsta.
Stai liniștit, nu te bate dumnezeul tău cu crucea peste buci dacă asculți muzică ce-i cântată de oameni cu alte orientări religioase față de a ta. Dar fiind obscen de prost, nu prea ai cum să înțelegi asta.

| Neberius13 a răspuns:

Deicide, Obituary, Death, Kataklysm, Nile, Necrophagist, Cryptopsy, At the Gates, Dark Tranquility, Dying Fetus, Bloodbath și sute altele pe care mi-e lene să le mai înșir