| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU... eu am crescut cu muzica populara si o cant foarte bine doar ca nu stiu chestia cu arpeciu, solfegiu si chestii de astea... eu acum la scoala nu mai fac deloc muzica si sunt in clasa a 9 a dar as vrea sa dau la conservator dar daca nu stiu chestiile alea nu pot si nu stiu ce sa fac pentru ca imi place foarte mult sa cant cryingcryingcrying si as vrea sa devin cantareata sad

1 răspuns:
| BonCoeur a răspuns:

Pai cea mai simpla solutie ar fi sa rogi pe cineva (un instructor de canto) sa te invete sau sa te transferi la un liceu de muzica.