| monica2000 a întrebat:

Intrebarea asta este pentru fanii K-Pop : Daca acum Antonescu ii la putere, o sa aduca asta trupele coreene ( Shinee, f(x), Super Junior, SNSD, etc. ) la noi in Romania sa dea un concert? Ca m-am enervat sa aud ca fac concerte in Franta si la noi nu.

7 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Antonescu o să aducă trupele ruse să cânte.O să ai privilegiul să asculţi nonstop cazacioc.

| aliceinchains a răspuns:

Lol! În primul rând, oricum Antonescu e pentru 19 zile, timp în care n-o să facă mare chestie, că e interimar. Apoi, ce legătură are președintele unei țări cu o trupă oarecare? Ce crezi, că s-a opus Băsescu aducerii unei trupe de k-pop sau de orice altceva? Asta nu depinde de președinte, ci de trupa respectivă, dacă vrea să aibă un concert în respectiva țară și de organizatorii pentru astfel de evenimente, dacă ei consideră că vor fi în câștig sau nu dacă va veni o anume trupă, dacă se vor vinde destule bilete la ea sau nu. E destul de logic, nu știu de unde te gândeai tu că ar avea vreo legătură cu președintele țării, nu știu de unde ai scos-o.
Nu au venit trupele alea în ro și pentru nu au atât de mulți fani în ro. Poate cunoști tu câțiva, dar un concert trebuie să aibă măcar câteva mii de plătitori de bilete, nu zeci sau sute, că vin degeaba. Nu se compară cu o trupă cum e, să spunem Metallica, pentru care unii s-ar duce și de 10 ori la ea, deși au mai văzut-o. K-pop-ul sau J-rock-ul nu au atât de mulți fani, deci nu prea se merită, nici pentru trupă, nici pentru organizatori.

| BeyondMurder a răspuns:

Ce legatura are kpop-ul cu Antonescu? laughing
Nu e treaba presedintelui [mai ales a unuia care nu sta nici o luna in functia asta] ce trupe vin in Romania. E treaba organizatorilor de evenimente, alta mancare de peste.
Si eu as vrea sa-i vad pe Shinee la Bucuresti, dar nu cred ca o sa se intample prea curand.

| Dumnezău a răspuns:

I don't wanna live on this fecalmatterhole anymore!

| powerofasmile a răspuns:

Draga Monica, concertele se tin si in functie de fani in cazul de fata nu pot spune ca nu sunt multi fani kpop dar nu se compara cu fanii din Franta care sunt FOARTE FOARTE MULTI!
Romania e o tara prea prapadita si mica si in plus de asta vad ca tu ai enumerat doar de la Sm ent. in primul rand ei deja au cantat in franta asa ca nu-ti face sperante ca se intorc iar in europa, fa-ti speranta la Yg world tour, big bang si 2ne1 nu o sa vina in Romania dar in Germania, franta si altele sigur o sa vina.^^
Nu stiu daca stiai dar anul trecut parca Big bang facea pregatirea pentru un tur al lumii si ma rog fani dadeau like la tara in care se aflau si crede-ma ca nu erau multi in Romania pe langa FRANTA buahaha sunt o groaza de aia music bank festival sa tinunt acolo.happy
Sin din ce ai enumerat tu cunoscute mondial na ' sa zicem sunt Big bang, 2ne1, SNSD si super junior ei sunt principali, SNSD ca au cantat la o emisiune din UK parca nu mai stiu (nu sunt fan SMbig grin ), Super junior foarte cunoscuti, Big bang cu EMA ca au castigat premiul acela, si 2ne1 prin Black eyed peas, Jeremy Scott, premiul pentru the best new band in the world cantand in New york, etc. happy Roaga-te ca papa Yg sa vada si Romania laughing Si la ce flashmob-uri mici avem. mda. happy

| LoverholicRobotronic a răspuns:

O sa vina cam degeaba pentru ca la noi in tara nu se asculta, din pacate, prea mult kpop...asta e acum, decat sa vina degeaba mai bine ne multumim cu net-ul si incercam sa raspandim cat mai mult kpop-ul in Romania big grin

| Autumnfeelings a răspuns:

Fără supărare, dar ce legătură are Antonescu cu SM? După mine dacă vine SM să vină şi restul. Multă lume ascultă: 2NE1, 4Minute, Secret, Nu'est... Nu e corect să vină doar SM cu Exo(K şi M), GG, SHINee, etc