| YukiChan a întrebat:

Buna TPU...Majoritatea colegilor mei au o cultura vasta in ale muzicii rock si stiu multe melodii, artisti, trupe etc...Am incercat si eu si imi place mult, dar as vrea si eu sa stiu mai multe in ale rockului(niste trupe foarte bune pentru incepatori sh de astea). Ma puteti ajuta cumva va rogbatting eyelashes? V-as ramane recunoscatoare +Funda+ vot

3 răspunsuri:
| AnaisC a răspuns:

Nu iti voi da niste randuri plictisitoare cu nume de melodii sau legende ale rock'ului.
Iti las un link cu blogul meu(doar muzica buna)unde vei gasi tot ce ai nevoie.Te plimbi prin postari si comentari si aflii mai multe despre muzica rock decat crezi.
Pace!
www.WarAndRiot.blogspot.com

| ImYourFuckingNightmare a răspuns:

Pai...
Prima data poti incepe cu Rock-ul Gothick :
Evanescence
Apocalyptica

Continui cu :
Skillet
Red Jumpsuit Aparatus
30 seconds to Mars
Three Days Grace
Linkin Park
Green Day [[ au cantece lente ]]

Si termini cu metalcore [[ care e cel mai tare, eu il iubesc xD ]]
Alesana
Escape the fate
Asking Alexandria
Black Veil Brides
Eyes set to kill
Bullet for my valentine
As I lay dying

| Eliza_6005 a răspuns:

Uite cativa:
|Metallica|
|Nightwish|
|Truda|
|Marilyn Manson|
|Rammstein|
|Guns N Roses|
|Tarja Turunen|
|Slipknot|
|Iron Maiden|
|Trooper|
|Paramore|
|Manowar|
|AC/DC|
|Iris|
|Megadeth|
|Slayer|
|Children Of Bodom|
|Linkin Park|
|Bon Jovi|
|Bullet for My Valentine|
|Nirvana|
|The Pretty Reckless|
|Scorpions|
|Evanescence|
|Death|
|Muse|
|30 Seconds to Mars|
|Green Day|
|My Dying Bride|
|Queen|
Sper ca te'am ajutat.
Daca vrei mai multe acceseaza:
http://www.metalhead.ro/trupe/8