| 122324354453465 a întrebat:

Mi-am cumpărat o chitara electrica și am nevoie de niște taburi mai ușoare pentru începători. Eu ascult rock și metal gen slipknot, disturbed, Ac-dc, metalica, slash, etc. Sfaturile sunt binevenite. Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

Printre primele mele piese pe care le-am invatat la electrica au fost Highway to Hell, Back in black, Shook me all night long, Sweet child o' mine. Mai invatasem si o bucata din Lotus Feet de Steve Vai, sau riff-urile pieselor foarte cunoscute, de exemplu Purple Haze, Iron Man, Seven Nation Army, Smoke on the water. Era o bucurie pe atunci.

1 răspuns: