| Bogdy8967 a întrebat:

Mi-am luat o chitara Fender Squire Sa 105 Bksi o am de 2 zile. Cand am vrut sa o acordez s-a rupt coarda 3. Cat costa un set de corzi Fender 60L Phosphor Bronze 012-052 si mai exact de unde pot sa achizitionez aceste corzi in Constanta.Trebuie sa schimb toate corzile?
Daca pun alte corzi o sa mai aiba aceeasi calitate sunetul? Si cel mai important nu vreau ca parintii mei sa afle deoarece cu greu i-am convins sa imi iau aceea chitara si vreauraspunsuri cat mai repede. Eventual niste linkuri de unde pot comanda corzile. Dau vot si funda. grabiti-va va rog!

Răspuns Câştigător
| DaniGuitarMan a răspuns:

Deci ^.^ atunci cand schimbi o coarda happy este bine sa schimbi tot setul happy acum depinde, daca tu canti rock, daca te axezi mai mult pe solistica, sau ritmica, conteaza tipul corzilor happy pentru ca daca tu canti solistica, si ai corzi subtiri, se rup destul de repede la benduri si chestii de genu... Deci happy, ideea e sa le schimbi pe toate ^.^ un set de corzi ( nu conteaza de care, ideea e sa fie de chitara electrica ) costa in jur de 25 lei ( cel mai ieftin set ) eu fiind in Bucuresti. nu stiu cum sunt preturile acolo in Constanta... dar ai putea sa cauti pe net, magazine de muzica din Constanta happy si gasesti corzi in orice magazin de muzica happy