| Cheryl24 a întrebat:

TPU! Rugaminte urgenta: cantec la chitara pentru incepatori. Imi poate da cineva vreunul? (bineinteles, si un link de unde sa il invat) As dori unul care sa nu necesite prea multe acorduri, si acelea care sunt, sa fie simple. Un cantec in genul "Balada omului cazut din cer" ar fi perfect, iar daca mi-ati puteti da linkul de unde sa invat "Balada omului cazut din cer" v-as fi recunoscatoare. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| TeodorutzaPwp a răspuns:

Heii! Iti recomand cu caldura site-ul http://www.tabulaturi.ro/ unde gasesti multe cantece pentru chitara. Si eu cant la acest instrument de ceva vreme, iar prima piesa pe care am invatat-o a fost 4 Non Blondes-What's up. Am mai cantat dupa aceea Andrii Popa, care mi s-a parut relativ usoara. Depinde ce piese iti trebuie. Te poti uita pe site-urile cu tabulaturi la categoria care te intereseaza si iti alegi de acolo ceva mai simplu. Cu multa vointa si niste exercitiu, vei deveni un adevarat maestru. Multa bafta si sper sa te ajute raspunsul meu!