| Inovssakura a întrebat:

Sper ca un mare fan de-a lui Michael Jackson sa imi vada intrebarea. Din cate stiu el a fost data in judecata de catre o familie ca i-ar fi facut rau copilului lor( nu mia stiu exact ce ).In melodia they don't care about us este vorba despre asta? Va rog sa nu radeti de mine laughing))

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nyx a răspuns:

Inevitabil si acea situatie se regaseste in piesa, dar e vorba de nedreptate in general.

| Xscape a răspuns:

Michael nu a făcut rău niciunui copil, acea familie vroia nişte bănuţi, de asta nici nu a fost găsit vinovat, iar acea familie privită cu dezgust de toată SUA. Când eşti un artist mare, şi ţinta e mai mare. happy

| ElenaMaria003 a răspuns:

Stii ca dupa moartea lui acea acuzatie a fost dovedita falsa nu? happy Adica Michael nu a violat intr-adevar acel copil. Mda bun, in They don'y really care about us este vorba in general despre nedreptate si acolo se observa clar din versuri ca existau in umbra oameni care doreau sa-i faca mult rau, si tocmai de aceea i-au incenat aceasta acuzatie. (plus ca au spus ca si-a albit tenul, cand el a aavut de fapt vitilogo-o boala la care ti se decoloreaza pigmentul pielii). Au existat oamnei care au vrut sa-i faca mult rau, tocmai pentru ca Michael nu a vrut sa se alieze cu diavolul si i-a ramas credincios lui Dumnezeu.